Stosunki międzynarodowe

Interesujesz się polityką międzynarodową, gospodarką światową i marketingiem zagranicznym? Wybierz studia na stosunkach międzynarodowych. Możesz wybierać spośród aż 7 specjalności, podczas których poszerzysz wiedzę w zakresie biznesu, cyberbezpieczeństwa, dyplomacji czy regionów Azji.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Zdobędziesz najnowszą wiedzę w dziedzinie relacji międzynarodowych, które poznasz z wielu różnych perspektyw. Nauczysz się analizować i interpretować wydarzenia rozgrywające się na światowych scenach politycznych i gospodarczych.
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz praktyczne narzędzia, metody i techniki, jak np. prowadzenie negocjacji, dyplomacji, wykorzystywanie gier jako narzędzi budowania strategii, a także analiza i interpretacja danych statystycznych.
Ucz się od praktyków
Uczysz się od najlepszych znawców dziedziny relacji międzynarodowych, ekonomistów, praktyków z bogatym doświadczeniem w dyplomacji i organizacjach międzynarodowych, byłych posłów do Parlamentu, ekspertów z firm międzynarodowych.
Ucz się w praktyce
Zdobędziesz praktyczną wiedzę podczas licznych zajęć warsztatowych i ćwiczeń. Pod opieką prowadzących zastosujesz poznane techniki, w tym także – negocjacji i mediacji, wykonasz analizy złożonych problemów globalnych i międzynarodowych, nauczysz się budowania i kształtowania relacji oraz strategii.
Buduj swoje CV
Podczas zajęć zrealizujesz liczne projekty i nauczysz się stosowania konkretnych narzędzi i technik. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobędziesz w ramach praktyk w firmie.

Atuty:

• Zdobędziesz klasyczną, ale i najnowszą wiedzę – w programie studiów znajdziesz przedmioty związane z: cyberbezpieczeństwem, protokołem dyplomatycznym, zarządzaniem projektami w dyplomacji, czy promocją marki narodowej, a także ekonomią, bezpieczeństwem i prawem międzynarodowym;
  • Zdobędziesz umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy – program studiów został opracowany we współpracy z ekspertami pracującymi na polskim i międzynarodowym rynku;
  • Możesz wybrać spośród aż 7 specjalności, które przygotowują Cię do kariery międzynarodowej lub w korporacjach w Polsce:
    – Stosunki międzynarodowe
    – Bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne
    – Biznes i marketing międzynarodowy
    – Cyberbezpieczeństwo
    – Dyplomacja i komunikacja we współpracy międzynarodowej
    – Marketing, reklama i nowe media w stosunkach międzynarodowych
    – Studia azjatyckie i orientalne.
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• administracja rządowa i publiczna;
  • dyplomacja;
  • instytucje Unii Europejskiej;
  • organizacje międzynarodowe (np. ONZ, NATO);
  • agencje bezpieczeństwa;
  • firmy i korporacje międzynarodowe;
  • działy marketingu, PR w przedsiębiorstwach oraz instytucjach;
  • media zajmujące się zagadnieniami międzynarodowymi;
  • think-tanki i instytucje analityczne.

Szczegółowy program studiów na kierunku Stosunki międzynarodowe I stopnia – rok rozpoczęcia cyklu kształcenia 2021/2022

Sprawdź też ofertę na studiach polsko-angielskich.

Specjalności do wyboru w ramach kierunku:

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).