Studenci Collegium Civitas w praktyce najlepsi w Polsce

Studenci Collegium Civitas zdobyli Złotego Wilka za najlepszy projekt w Polsce w temacie ekologia i natura. Nagrodę odebrali z rąk wicepremiera Jarosława Gowina podczas gali Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii, która miała miejsce 20 czerwca 2017 r. w Soho Factory.

Wyzwaniem, którego podjęli się w ramach pilotażowych przedmiotów realizowanych przy wsparciu platformy www.zwolnienizteorii.pl była charytatywna zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Chata Zwierzaka prowadzącej domowe hospicjum dla psów i kotów.

W ramach projektu „kuchniaWchacie” wyznaczyli sobie cel – zebranie 5 tys. złotych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w akcję, a także zaproszeniu do współpracy celebrytów, m.in. Marcina Dorocińskiego, Joanny Krupy, Martyny Wojciechowskiej czy Adama Wajraka zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania. Ostatecznie na pomoc dla zwierząt chorych, starych i opuszczonych przekazali Fundacji ponad 20 tys. złotych.

Tak wysoka kwota pozwoliła nie tylko na remont kuchni, ale także urządzenie małego gabinetu weterynaryjnego, wsparcie kosztów związanych z urządzeniem wybiegu i budową ogrodzenia.

Serdecznie gratulujemy zespołowi: Luizie Wójcik, Aleksandrowi Koziełowi, Franciszkowi Horubale, Krzysztofowi Adamkowi i Piotrowi Ciołkowskiemu, studentom kierunku socjologia.

Platforma edukacyjna Zwolnieni z Teorii powstała, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość darmowego nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja, czy przywództwo.

„Studia są bardzo ważne, studia są niezbędne, ale studia są niewystarczające. Trzeba robić coś więcej. Trzeba uczyć się realnego przywództwa, współpracy, zawierania kompromisów.” Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin na Wielkim Finale.

Platforma jest oparta o autorską metodykę nauczania – Social Project Method stworzoną przez startup społeczny Social Wolves. Realizując prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje, niemożliwe do zdobycia tradycyjnymi metodami nauczania.

Dlatego w tym semestrze Collegium Civitas przeprowadziło wspólnie z Social Wolves pilotaż nowych praktycznych przedmiotów realizowanych zespołowo przy wsparciu www.zwolnienizteorii.pl. Do wyboru były: Zarządzanie projektami w praktyce – stworzone z Project Management Institute R.E.P, Marketing w praktyce – stworzony z Coca-Cola, Umiejętności cyfrowe w praktyce – stworzony z Google.

W tym momencie kolejni studenci Collegium Civitas realizują swoje projekty na platformie www.zwolnienizteorii.pl. Serdecznie im kibicujemy!

Więcej informacji nie tylko z gali na: https://www.facebook.com

Wielki Finał Zwolnionych z Teorii 2017

W tym roku przebiliśmy 1000 projektów społecznych w całej Polsce! I cały czas powstają kolejne 💥 👉 Dołącz do nas na www.zwolnienizteorii.pl, zrób swój projekt w wakacje ☀ i świętujmy razem na kolejnym Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii! 🎊 🙌

Opublikowany przez Zwolnieni z Teorii na 28 czerwca 2017