Oferta dla nauczycieli i uczniów – Collegium Wiedzy

Udostępnij strone

Collegium Wiedzy to przedsięwzięcie profilaktyczno-edukacyjne, którego celem jest wspieranie nauczycieli i rodziców w ich codziennej pracy z nastolatkami oraz zapewnienie młodzieży w wieku licealnym możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności przydatnych w szkole i w codziennym życiu.

Collegium Civitas zaprasza uczniów klas maturalnych i młodszych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez wykładowców akademickich naszej Uczelni.

 

OFERTA WARSZTATÓW DLA MŁODZIEŻY

 • O sztuce autoprezentacji – czyli jak uzyskać akceptację dla siebie i przekazywanej treści
  Na 45 minutowych zajęciach analizowane są poszczególne elementy autoprezentacji wpływające na to, jak jesteśmy odbierani przez naszych rozmówców. Prowadzący warsztaty kładzie nacisk na wybrane aspekty komunikacji niewerbalnej, na które w życiu codziennym często nie zwracamy uwagi.
  Zajęcia prowadzi Krzysztof Luft, polski aktor, dziennikarz i menedżer, w latach 1999–2001 rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka, w latach 2010–2016 członek KRRiT.
 • Jak nie dać sobą manipulować?
  Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak umiejętnie rozpoznawać potrzeby oraz oczekiwania indywidualne i zbiorowe, jak odróżnić przyjaźń od manipulacji, a także w jaki sposób radzić sobie z nieetycznym wpływem osób trzecich. W trakcie zajęć uczniowie nauczą się szacunku do samych siebie, zyskają świadomość własnych ograniczeń i możliwości oraz przyswoją umiejętności asertywne.
  Zajęcia prowadzi dr Agnieszka Bukowska, socjolog, pedagog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności interpersonalnych; dyrektor Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas.
 • Cool Jihad – warsztaty i dyskusja nt. religijno-kulturowego zwrotu w świecie Islamu
  Podczas spotkania zostanie przybliżony temat świętej wojny. „Jihad” stał się sformułowaniem znanym na całym świecie, głównie w kontekście walki z „niewiernymi”. Czy ta walka może być cool? Kto w ten sposób o niej myśli? Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, m. in. czym kierują się młodzi muzułmanie podejmując decyzję o możliwości wyszkolenia się na samozwańczego bojownika Państwa Islamskiego lub innej organizacji terrorystycznej oraz dlaczego symbolika Państwa Islamskiego jest dla muzułmańskiej młodzieży pociągająca i modna.
  Zajęcia prowadzi dr Magdalena El Ghamari, wykładowca w Collegium Civitas w Warszawie oraz analityk w portalu Defence24 Ponadto członek European Security Assosiation, Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ, Towarzystwa Polsko-Albańskiego i International Institute for Private-, Commercial-, and Competition Law w Tiranie. Szkoleniowiec uczestników polskich kontyngentów wojskowych z zakresu środowiska prowadzenia operacji.
 • Czy masz szansę zostać premierem Indii? – warsztat i dyskusja nt. indyjskiej demokracji 
  W trakcie interaktywnych zajęć uczestnicy wcielą się w role polityków ubiegających się o mandat w Lok Sabha, indyjskim odpowiedniku naszego Sejmu. Poprzez quiz oceniający szanse na wyborcze zwycięstwo uczniowie poznają realia polityki i społeczno-kulturowe uwarunkowania Indii.
  Zajęcia prowadzi dr Agnieszka Nitza-Makowska, adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Zrównoważonego Rozwoju oraz opiekun specjalności azjatyckiej w Collegium Civitas.
 • Czym jest influencer marketing i dlaczego yutuberzy to gwiazdy?
  Jak pisać i postować, żeby ludzie chcieli to klikać? Jak prowadzić konto na Instagramie? Zajęcia prowadzi Łukasz Głombicki, opiekun specjalności Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci. Szef komunikacji w LifeTube – największej jednonarodowej sieci partnerskiej YouTube w Europie, w latach wcześniejszych szef działu online National Geographic, National Geographic Traveler, Focus i Coaching. Były wydawca strony głównej Gazeta.pl i szef serwisu Pieniądze tego portalu. W mediach pracuje od ponad 11 lat, jego pasją są media społecznościowe, wideo i nowe media.

OFERTA DLA NAUCZYCIELI I PEDAGOGÓW – WARSZTATY, SZKOLENIA I KONFERENCJE

Program Collegium Wiedzy obejmuje cykl bezpłatnych szkoleń oraz cyklicznych konferencji dla osób pracujących na co dzień z uczniami, poświęconych aktualnym i ważnym tematom z zakresu przemocy rówieśniczej, przemocy w rodzinie, cyberprzemocy, radykalizacji i handlu ludźmi. Przedsięwzięcie jest realizowane w siedzibie Uczelni, w samym centrum Warszawy (plac Defilad 1), a także w zaproponowanych przez osoby zgłaszające placówkach oświatowych na terenie województwa mazowieckiego oraz województw ościennych. Istnieje możliwość określenia czasu trwania szkolenia i ilości omawianego materiału, w zależności od potrzeb i możliwości uczestników.

 • Cykl konferencji Szkoła XXI wieku – bezpieczeństwo i aktualne zagrożenia adresowany do dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, pedagogów szkolnych i psychologów pracujących z młodzieżą. Podczas różnorodnych sesji tematycznych, i warsztatów dobranych na podstawie zgłoszeń z placówek oświatowych, wypracowywane są rozwiązania konkretnych problemów.
 • Subkultury młodzieżowe – aspekty psychologiczne, socjologiczne, pedagogiczne to warsztaty, w trakcie których słuchacze nauczą się umiejętnie interpretować zachowania uczestników subkultur w środowisku młodzieżowym, będą potrafili określić zagrożenia związane z funkcjonowaniem subkultur destrukcyjnych i podejmować działania profilaktyczne, mogące uchronić młodzież przed ich negatywnym wpływem. Zajęcia prowadzi dr Agnieszka Bukowska – socjolog, pedagog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności interpersonalnych; dyrektor Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas.
 • Czym są sekty – jak działają, jak werbują, dlaczego mogą wydawać się atrakcyjne – to szkolenie, w trakcie którego uczestnicy posiądą wiedzę dotyczącą funkcjonowania destrukcyjnych grup religijnych, destrukcyjnych grup o charakterze parareligijnym, paranaukowym, czy parapsychologicznym. Nauczą się nazywać i rozróżniać różne techniki wpływu społecznego, a także strategie werbunkowe stosowane przez członków sekt. Dowiedzą się, w jaki sposób obronić młodzież przed metodami wpływu społecznego, technikami manipulacji oraz natrętną agitacją. Zajęcia prowadzi dr Agnieszka Bukowska – socjolog, pedagog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności interpersonalnych; dyrektor Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas.
 • Szkolenia z zakresu profilaktyki zagrożeń społecznych: przemoc rówieśnicza, przemoc w rodzinie, cyberprzemoc, radykalizacja, handel ludźmi. Szkolenie prowadzi Marzena Kordaczuk-Wąs – doktor nauk społecznych specjalizująca się w socjologii bezpieczeństwa i działaniach społecznych zapobiegających przestępczości oraz innym negatywnym zjawiskom społecznym.
  Uwaga: Terminy warsztatów i szkoleń oraz miejsce spotkania są ustalane indywidualnie ze zgłaszającym. Istnieje możliwość określenia czasu trwania szkolenia i ilości omawianego materiału, w zależności od potrzeb i możliwości uczestników.

LIGA COLLEGIUM

Szkołom ponadgimnazjalnym, które zdecydują się na stałą współpracę z Collegium Civitas oferujemy możliwość udziału w wykładach prowadzonych przez kadrę dydaktyczną danego kierunku, czy wydarzeniach organizowanych przez naszą Uczelnię (warsztaty, szkolenia, konsultacje, spotkania ze znanymi osobami, eventy tematyczne). Kandydaci na studia w Collegium Civitas, którzy wezmą udział w naszych projektach, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki w opłatach za studia. W przypadku zainteresowania nawiązaniem współpracy, prosimy o kontakt z koordynatorem Collegium Wiedzy: agnieszka.gawrych@civitas.edu.pl.

 
KONTAKT 

Aby zgłosić udział uczniów lub nauczycieli w projekcie Collegium Wiedzy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy  lub skontaktować się z Koordynatorem Projektu Collegium Wiedzy w Warszawie.

AGNIESZKA KRASIŃSKA-GAWRYCH
Koordynator Projektu Collegium Wiedzy
Pałac Kultury i Nauki, 10 piętro, pokój 1046
tel. 22 656 71 80
e-mail: agnieszka.gawrych@civitas.edu.pl