Od 29 maja do końca lipca po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć w Collegium Civitas grupę studentów renomowanych Uniwersytetów ze Stanów Zjednoczonych w ramach szkół letnich z zakresu Jewish Heritage, Introduction to Cybersecurity, Students Generations oraz Crossroads II zorganizowanych we współpracy ze SRAS (The School of Russian and Asian Studies).

W ciągu 6 tygodni studenci 4 odrębnych szkół tematycznych wzięli udział w wykładach wybitnych wykładowców Collegium Civitas, zwiedzili kilka polskich miast, m.in Gdańsk, Sopot, Gdynię, Łowicz, Kraków i Wrocław poznając piękno i bogactwo naszej kultury i historii.

Uczestnicy odbyli również wycieczkę do  Berlina, gdzie profesor Alexandra Richie przybliżyła im w niezwykły sposób historię stosunków polsko-niemieckich. Odbyli wiele wizyt studyjnych w placówkach, instytutach, fundacjach, muzeach oraz słynnych organizacjach międzynarodowych za co pragniemy gorąco podziękować: Germal Marshall Fund, Comarch, Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i Dajemy Dzieciom Siłę, Solidarity Fund oraz Center of Easter Studies.

Studenci spotkali się ze znanymi przedstawicielami politycznymi i społecznymi, uczestniczyli w Global Forum, wydarzeniu, które w tym roku, z okazji wizyty prezydenta Donalda Trumpa, miało miejsce w Warszawie w hotelu Sofitel. Odbyli także praktyki w najbardziej znanych polskich instytucjach takich ja: Europejska Akademia Dyplomacji, Fundacja Pułaskiego, Instytut Kościuszki i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zarówno dla uczestników jak i dla nas wizyta ta była ogromną przyjemnością. Mamy nadzieje, że czas spędzony wspólnie zostanie niezapomniany.