ROHR-GARZTECKI Marek, b. amb.

Dyplomata, pracownik naukowy, publicysta. Wykładowca Collegium Civitas.

W latach 1997-1998 pracował jako analityk w Międzynarodowym Instytucie Studiów Strategicznych w Londynie. W latach 2006-2008 był asystentem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, gdzie specjalizował się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem narodowym. Od roku 1996 do 2002 był specjalnym korespondentem World Link, organu Światowego Forum Ekonomicznego, gdzie pełnił funkcję eksperta do spraw Afryki.

Stały przedstawiciel przy Programie Środowiskowym Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Programie Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich. Były zastępca kierownika Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Nairobi. W latach 2010-2015 piastował stanowisko ambasadora RP w Angoli, Gabonie oraz Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej.

Należy do Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Królewskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Działa także w ramach Międzynarodowego Towarzystwa Socjologicznego oraz Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych.

Był gościnnym wykładowcą szeregu uczelni, w tym: Uniwersytetu Harvarda (USA), Uniwersytetu Yale (USA), Claire College (Cambridge, W. Brytania), Trinity College (Dublin, Irlandia), Uniwersytetu McGill (Montreal, Kanada), Uniwerystetu w Århus (Dania).

Jest autorem i współautorem szeregu publikacji z tematyki politologicznej, militarnej, afrykanistycznej oraz muzycznej.

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

Agata Sołdaj
kom. 501 541 798, e-mail: agata.soldaj@civitas.edu.pl