Dzień otwarty kierunku Manager CSR oraz wykład prof. Colina Carlile

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-05-14

CSRinfo oraz Collegium Civitas organizatorzy III edycji studiów podyplomowych Manager CSR

zapraszają na

dzień otwarty kierunku Manager CSR oraz wykład prof. Colina Carlile,
który podzieli się swoimi doświadczeniami z procesu planowania i budowy centrum badawczego – Europejskie Źródło Spalacyjne (ESS – European Spallation Source) – największego i najbardziej zaawansowanego technologicznie źródła neutronów używanych do badań materii.

Czy odpowiedzialny biznes i zrównoważony rozwój dotyczy tylko biznesu? Przed jakimi wyzwaniami stoi naukowiec chcąc zbudować jedno z największych w Europie centrów naukowych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju? Czego możemy się od niego nauczyć?

 

Chcesz studiować na kierunku najlepiej dopasowanym do potrzeb rynku pracy?

Przed wykładem prof. Colina Carlile w godz. 12:30-13:00 opowiemy o nagrodzonym certyfikatem „Studia z przyszłością” kierunku podyplomowym Manager CSR.

 

Czego biznes może nauczyć się od profesora fizyki?

14 maja (sobota), 13.15-16.30, piętro 12, aula A

Collegium Civitas, Pl. Defilad 1, Warszawa

 

Obowiązkowe zapisy na stronie: http://csrnacivitas.evenea.pl/

 

prof. colin carlie

Prof. Colin Carlile, profesor fizyki z wykształcenia i zawodu, menedżer wielomilionowego projektu naukowego z praktyki, szczerze przyznaje, że z kwestiami CSR spotykał się na każdym kroku realizacji tego zadania i szybko musiał nauczyć się zarządzać tą tematyką. Jak poradził sobie z wyzwaniami zrównoważonego rozwoju? Jakie innowacyjne rozwiązania zostały wykorzystane przy budowie centrum, które może poszczycić się już teraz tytułem first sustainable research facility?

Jak się okazuję funkcję menedżera CSR można pełnić niezależnie od nazwy stanowiska na wizytówce, kierunku ukończonych studiów czy nawet profilu działalności organizacji.

 

 

Wykład odbędzie się w ramach zajęć na kierunku Menedżer CSR na Collegium Civitas. 

Wykład będzie w języku angielskim.

Prof. Colin Carlile specjalizuje się w wykorzystaniu wiązki neutronów do badania właściwości strukturalnych ciał stałych i cieczy („materiały z życia codziennego”) – polimery, ciekłe kryształy, wodorki metali, farmaceutyki, materiały magnetyczne itp. Od 20 lat na stanowiskach kierowniczych, początkowo jako kierownik działu w impulsie ISIS neutronów w Rutherford Appleton Laboratory, a następnie przez dwa lata Associate Dyrektor Departamentu Wydziału Projektów Institutu Laue – Langevin w Grenoble. W 2001 roku został mianowany dyrektorem tego międzynarodowego laboratorium badawczego, z odpowiedzialnością za 500 pracowników, bezpieczeństwo obiektów, w tym najwyższej światowej mocy reaktora jądrowego badań napędzanych wysoko wzbogaconego uranu i rocznym budżetem 80M €.
W 2006 roku został dyrektorem generalnym European Spallation Source w Lund. Strategiczny projekt w regionie Morza Bałtyckiego realizowany przy wsparciu rządu szwedzkiego ma wartość 1.8B €. Colin Carlile wdrażał projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Od 2013 pełni funkcje doradczą dla nowego dyrektora. Został odznaczony przez rząd szwedzki Orderem Gwiazdy Polarnej. W 2015 roku otrzymał tytuł honorowego profesora Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk.

Europejskie Źródło Spalacyjne (ESS – European Spallation Source)
dostarczy narzędzi poznawczych, które umożliwią dokonanie kolejnych ważnych odkryć w obszarze nanotechnologii, nauk o życiu i środowisku (life sciences), farmakologii, inżynierii materiałowej i fizyki doświadczalnej. Koszt budowy ESS oszacowano na 1843 mln euro (w cenach z 2013 r.). Połowę tej kwoty mają pokryć państwa-gospodarze, czyli Szwecja i Dania. Funkcjonowanie ESS ma kosztować 140 mln euro rocznie i powinno się rozpocząć w 2025 r. W projekcie biorą udział m.in. Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnika Warszawska oraz Politechnika Wrocławska.

Studia podyplomowe „Manager CSR” są realizowane w ścisłej współpracy z Collegium Civitas i firmą edukacyjno-doradczą CSRinfo. Studia mają charakter praktyczny i prowadzone są przez pasjonatów tematyki CSR. Kierunek otrzymał wyróżnienie „Studia z przyszłością” za praktyczny i warsztatowy kierunek kształcenia oraz za dopasowanie do potrzeb rynku. Trwa rekrutacja na edycję jesienną 2016 – zajęcia rozpoczną się w listopadzie 2016. Więcej o studiach na stronie Collegium Civitas.

FACEBOOK Collegium Civitas

Dzień otwarty - Mnager CSR