Wykład Pana Toshiya Tsugami z Japonii

Data wydarzenia: 2016-11-21

Centrum Studiów Polska-Azja, Collegium Civitas i Ambasada Japonii w Warszawie mają zaszczyt zaprosić Państwa na wykład gościa honorowego Pana Toshiya Tsugami (Japonia) pt. „Diagnosing Chinese Economy” z komentarzem Jacka Bartosiaka (Polska) oraz na debatę pt. „Chinese economy in the era of new transcontinental initiatives”. Wykład eksperta z Japonii jest organizowany z uwagi na rolę i znaczenie Chin dla gospodarki całego świata, w szczególności dla Europy i Azji.

Podczas spotkania będą Państwo mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi perspektywami na sytuację gospodarczą Państwa Środka, nowymi chińskimi inicjatywami globalnymi i regionalnymi (Nowy Jedwabny Szlak, format współpracy 16+1) oraz z podejmowanymi przez Chiny reformami ekonomicznymi. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada o godzinie 18.00 w Collegium Civitas XII piętro (Aula A) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, poprowadzi je Patrycja Pendrakowska z Centrum Studiów Polska-Azja.

Program spotkania:

18.00-18.10 Przywitanie gości

18.10-18.40 Wykład Pana Toshiya Tsugami

18.40 – 19.00 Komentarz dr Jacek Bartosiak

19.00-19.30 Dyskusja z moderacja

19.30-20.00 Pytania z publiczności do prelegentów

Pan Toshiya Tsugami jest prezesem Tsugami Workshop Ltd, niezależnej firmy consultingowej działającej w Chinach. Pan Tsugami urodził się w 1957. Po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Tokijskiego w roku 1980, pracował dla Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii. Brał udział w negocjacjach dotyczących wejścia Chin do Światowej Organizacji Handlu, jako dyrektor ds. Azji Północno-Wschodniej. Pracował również jako doradca ekonomiczny w Ambasadzie Japonii w Pekinie. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych ekspertów ds. chińskiej gospodarki w Japonii. Jego książka „China’s rise” wygrała prestiżową nagrodę „Suntory Prize for Social Sciences and Humanities” w 2003 roku. Jego aktualna książka „“The end of China’s rise” odbiła się szerokim echem w Japonii.

Dr Jacek Bartosiak jest współpracownikiem Potomac Foundation i ekspertem w dziedzinach planowania strategicznego, nowoczesnego prowadzenia walki zbrojnej, wojny morskiej oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. Przed dołączeniem do Potomac Foundation w 2015 roku, był prezesem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych w Warszawie, które współtworzył w 2013 roku. Dr Bartosiak jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jako adwokat jest partnerem w kancelarii Bartosiak i Partnerzy, specjalizującej się w międzynarodowych transakcjach handlowych i prawie gospodarczym. Jest stałym doradcą licznych organów administracji publicznej w dziedzinie bezpieczeństwa. Dr Bartosiak jest członkiem Klubu Jagiellońskiego i doktorem Państwowej Akademii Nauk. Tematem jego pracy doktorskiej jest koncepcja wojny powietrzno-morskiej i jej wpływ na sytuację geostrategiczną w Eurazji i na południowym Pacyfiku. Jego książka „Pacyfik i Eurazja: O Wojnie.” stała się bestsellerem w całej Polsce.