Warsztaty: Dyplomacja – wstęp do kariery

Data wydarzenia: 2016-01-15

Akademia Służby Zagranicznej i Dyplomacji Collegium Civitas zaprasza na pierwsze z cyklu spotkanie warsztatowe:

Dyplomacja – wstęp do kariery

Moderatorem spotkania: amb. G. Dziemidowicz

Harmonogram warsztatów 15 – 16 stycznia 2016 r.

Piątek 15 stycznia  (godz. 16.00) – Aula A

16:00 Wprowadzenie

16:15 Placówka zagraniczna – Ambasada. Ambasador Przemysław Czyż

17:30 Pierwsze kroki w zawodzie. Ambasador Grzegorz Dziemidowicz, Pani Katarzyna Budzyńska-Duhautoy

Przewidziany koniec na godz. 18:00

Sobota 16 stycznia  (godz. 9:30 – 16.00) – Aula A

09:30 Gorący temat – Bruksela o Polsce. Ambasador Grzegorz Dziemidowicz, Ambasador Ryszard Żółtaniecki

10:00 Podstawy protokołu dyplomatycznego – Ambasador Sławomir Klimkiewicz

11:15 Korespondencja dyplomatyczna – Ambasador Sławomir Klimkiewicz

12:30 przerwa

12:45 Savoir-vivre młodego dyplomaty – Pani Nina Dziemidowicz

14:15 przerwa

15:00 Placówka zagraniczna – konsulat. Ambasador Witold Rybczyński

16:15 Gość specjalny – Pan Jerzy Skuratowicz (ONZ i dyplomacja wielostronna)

Jerzy SkuratowiczJerzy Skuratowicz – doktor ekonomii, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fulbrighta. W latach 1973–1990 wykładowca na UW, SGH oraz na uczelniach w Algierii, Egipcie, Francji i USA. Od 1991 do 1993 roku był ekspertem ONZ w Jemenie, a następnie w latach 1994–1999 radcą ekonomicznym przedstawicielstwa ONZ w Sudanie. W 1999 roku pełnił funkcje Dyrektora Biura Regionalnego Programu Rozwoju ONZ (UNDP) na Europę Wschodnią i WNP z siedzibą w Bratysławie. W latach 2002–2009 był Przedstawicielem Misji ONZ w Kirgistanie i w Sudanie, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Biura Regionalnego UNDP na Afrykę Zachodnią w Dakarze oraz zastępcę Dyrektora Biura UNDP d/s Afryki. W latach 2010–2012 był Asystentem Sekretarza Generalnego i pierwszym zastępcą d/s politycznych Specjalnego Przedstawiciela Sekretarza Generalnego ONZ w Misji ONZ w Iraku (UNAMI). Uczestniczył w wielu międzynarodowych inicjatywach w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Europie południowo-wschodniej i WNP, jak również w dyplomacji wielostronnej, pomocy rozwojowej oraz w negocjacjach pokojowych. Autor szeregu publikacji i ekspertyz w dziedzinie okresu przejściowego Europy Wschodniej oraz stosunków międzynarodowych.

DO POBRANIA: Harmonogram warsztatów

Warsztaty są bezpłatne. BRAK WOLNYCH MIEJSC – serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi warsztatami.

Konieczne jest zgłoszenie udziału – prosimy o przesłanie zgłoszenia do 14.01.2016 na adres: malgorzata.trybuszewska@civitas.edu.pl

Dołącz do wydarzenia:

Tematy kolejnych warsztatów (styczeń – marzec 2016r.)

Wizerunek Polski po wyborach prezydenckich i parlamentarnych

Terroryzm i dyplomacja