Warsztat metodologiczny – Wprowadzenie do Qualitative Comparative Analysis (QCA)

Sekcja Metod, Technik i Narzędzi Badawczych PTNP i Collegium Civitas

Zaprasza na warsztat metodologiczny

Wprowadzenie do Qualitative Comparative Analysis (QCA)

1-2 kwietnia 2017 r., Collegium Civitas, Warszawa

Prowadzący: dr hab. Piotr Matczak (Wydział Nauk Społecznych UAM), dr Marcin Witkowski (Wydział Matematyki i Informatyki UAM)

Warsztat ma na celu wprowadzenie do formalnych metod jakościowej analizy porównawczej (Qualitative Comparative Analysis – QCA). Metoda ta, zaproponowana przez Charlesa Ragina w latach 1980tych, jest jednym z najczęściej stosowanych podejść porównawczych do badań przypadków. Jest ona wykorzystana w naukach społecznych, łącząc metody jakościowe z ilościowymi. Podejmuje problem analizy porównawczej, gdy liczba przypadków jest średniej wielkości (od 5 do 150). W ramach warsztatu uczestnicy poznają podstawowe metody zarówno dla danych binarnych (crisp), jak i rozmytych (fuzzy).

Warsztaty będą obejmowały przedstawienie podstawowych zagadnień oraz studia przypadków zawierających problemy badawcze bliskie rzeczywistym wraz z zastosowaniem oprogramowania do obliczeń.

Kurs jest odpowiedni zarówno dla osób posiadających wiedzę w zakresie metod ilościowych, statystyki, matematyki, jak i dla uczestników nie posiadających wiedzy w tym zakresie. Po ukończeniu kursu, uczestnicy będą w stanie zaprojektować i przeprowadzić, w podstawowym zakresie, analizę QCA.
Koszt: 560 PLN

Członkowie PTNP i pracownicy CC uzyskują zniżkę.

FORMULARZ DO POBRANIA

Zgłoszenia na formularzu proszę przesyłać do CC na adres:

Krzysztof Kasianiuk: krzysztof.kasianiuk@civitas.edu.pl,

Dział Badań Naukowych: tel. 22 656 71 97