Spotkanie z Januszem Kamińskim autorem książki pt. „W poszukiwaniu Największej Tajemnicy”

Data wydarzenia: 2016-03-21

Prof. Irena Pańków i Magdalena Goławska

(wykładowcy Collegium Civitas)

zapraszają na spotkanie

z Januszem Kamińskim

autorem książki

W poszukiwaniu Największej Tajemnicy

Prowadzenie spotkania:

• Ewa Klimek
  • Krystyna Ziółkowska -Taszies

(słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas)

21 marca 2016 roku (poniedziałek) o godz. 14.30

Collegium Civitas, plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (XII p.), sala 1226

IMG_2513Janusz (John) Kamiński urodził się w 1949 roku Mińsku Mazowieckim.Po ukończeniu technikum budowlanego w Warszawie został przyjęty do szkoły lotniczej w Dęblinie, lecz z powodu tragicznych wydarzeń rodzinnych studiów nie podjął. Pracował jako handlowiec, był modelem w Modzie Polskiej, w grupie tanecznej G. Hase.

Aby uniknąć przymusowego wcielenia w szeregi Milicji, uciekł do Anglii, a następnie wyemigrował do Kanady. W Toronto został kierownikiem budowy. Cztery lata spędził w seminarium duchownym. Jako świecki kapelan przez wiele lat pracował w szpitalach i więzieniach.

IMG_7080Po uzyskaniu tytułu Bachelor of Arts z dziedziny psychologii i religii świata oraz Master of Arts w zakresie edukacji uczył w college’u. Pod kierownictwem Starszych Plemienia Mohawk, Ojibway i Lakota przez siedem lat poznawał kulturę, duchowość, mity Indian Ameryki Północnej. Został wyróżniony personalnym bębnem ze skóry niedźwiedzia oraz fajką rytualną.

Był członkiem i menedżerem organizacji rządu prowincjonalnegoOntario Multifaith Council for Spiritual and Religious Care,która czuwa nad właściwym traktowaniem przez personel więzienny więźniów różnych narodowości i wyznań. Występował na międzynarodowych konferencjach na temat zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Od ponad trzydziestu lat mieszka w Kanadzie. Ma córkę Agatę i troje wnucząt.

Na motorze zwanym przez niego Dreamcatcher wielokrotnie przemierzył Amerykę Północną. Jego pasją są samotne wyprawy w dzikie i niedostępne zakątki Kanady. Jest miłośnikiem poezji  K. Gibrana, Rumiego, C. K. Norwida i A. Mickiewicza oraz twórczości J. Campbella.

zaproszenie-web01c-warszawa zaproszenie-web02-bio