Spotkanie z Gulliverem Craggiem, korespondentem zagranicznym France 24

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2017-04-07

Gulliver Cragg pochodzi z Londynu, ale przez całe życie związany był z Francją. Do zespołu France 24 dołączył zaraz po uruchomieniu stacji pod koniec 2006 r. Po 3 latach pracy w biurze w Paryżu, został korespondentem kanału w Warszawie, gdzie uczył się języka polskiego. Zajmował się m.in. tematem śmierci prezydenta Kaczyńskiego i katastrofy smoleńskiej.

W 2013 roku pojechał na Ukrainę, aby relacjonować protesty na Majdanie. Z powodu przeciągających się protestów przedłużał swój pobyt, aż w końcu postanowił zamieszkać w Kijowie na stałe. Od tamtej pory relacjonuje wydarzenia na Ukrainie, ale też często przyjeżdża do Polski.

Podczas spotkania ze studentami, Gulliver opowie o swoich doświadczeniach z opisywania konfliktu na Ukrainie, a także cieniach i blaskach pracy korespondenta zagranicznego i freelancera, czy też w jaki sposób Polska i inne kraje w Europie Środkowo-Wschodniej są opisywane w zachodnich mediach, jakie są różnice między rynkami medialnymi tu i np. we Francji czy Wielkiej Brytanii i jak ocenia kondycję dziennikarstwa w Polsce.

Gulliver pokaże też jeden albo dwa swoje materiały telewizyjne i opowie, jak i dlaczego je zrobił, oraz odpowie na wszystkie pytania na temat swojej pracy i kariery.

Spotkanie z Gulliverem odbędzie się w piątek 7 kwietnia o godz. 15:00 w Auli C w Collegium Civitas na 12 piętrze PKiN. Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich serdecznie.