Seminarium pt. „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki”.

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-10-25

Instytut Bronisława Komorowskiego oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na seminarium

 

„Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki”.

 

Seminarium odbędzie się 25 października 2016 r. (wtorek) o godz. 10:00 – 12.00 w Warszawie z udziałem:

Bronisława Komorowskiego, Krzysztofa Bondaryka, Stanisława Kozieja, Krzysztofa Liedela, Dmitriya Zolotukhina.

Dyskusję poprowadzi Paulina Piasecka, ekspertka Instytutu Bronisława Komorowskiego, z-ca dyrektora w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

W 2016 roku ministrowie obrony państw członkowskich NATO zdecydowali o zaliczeniu cyberprzestrzeni do zidentyfikowanych już pól walki: lądu, powietrza, morza i przestrzeni kosmicznej. W związku z tym zaistniała konieczność dokonania przeglądu istniejących strategii wojennych oraz rozwiązań operacyjnych i taktycznych z myślą o dostosowaniu ich do nowej sytuacji.

Celem seminarium, „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki” jest określenie warunków bezpieczeństwa w kontekście ewentualnych zagrożeń na piątej, hybrydowej płaszczyźnie konfliktu. Będzie to także okazja do sformułowania rekomendacji w zakresie cyberbezpieczenstwa dla Polski w Europie i w świecie.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie polsko-angielskie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem zaproszenia na seminarium „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki” prosimy o wysłanie swoich danych (imię, nazwisko, instytucja/uczelnia/organizacja, adres e-mail) na adres: konferencja@bronislawkomorowski.org