# NIEMAMOWY. Spotkanie wokół wystawy dotyczącej języka nienawiści.

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-03-23

W dniach 22-24 marca w Collegium Civitas prezentowana będzie wystawa #NIEMAMOWY.

To efekt współpracy 10 organizacji pozarządowych zajmujących się zwalczaniem dyskryminacji i mowy nienawiści, prezentujący nietypowe podejście do działania edukacyjnego, łączący świat fikcji oraz założenia „żywej biblioteki”, mobilnej wystawy z wykorzystaniem multimediów oraz dotychczasowego dorobku wyspecjalizowanych organizacji. Bohaterami wystawy są aktywistki i aktywiści reprezentujący mniejszości najbardziej narażone na mowę nienawiści.

W środę 23 marca o godz. 17.30 w sali 1222 (XII piętro) odbędzie się spotkanie z twórcami wystawy i osobami reprezentującymi organizacje zaangażowane w zwalczanie mowy nienawiści.

 

Jednym z zaproszonych gości będzie Jan Dąbkowski – krajowy koordynator i trener młodzieżowej Kampanii Rady Europy „Bez nienawiści”. Edukator medialny w Stowarzyszeniu Młodych Dziennikarzy „Polis”. Pracuje z młodzieżą, edukatorami/kami i nauczycielami/kami. Autor i współautor scenariuszy edukacji medialnej w ramach „Polis” i serwisu edukacjamedialna.edu.pl, prowadzonego przez Fundację Nowoczesna Polska pod patronatem MEN, MKiDN oraz MAiC.

Projekt „Razem Przeciw Nienawiści” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.