„Kawa Dyplomatyczna” Collegium Civitas – amb. Henryk Lipszyc – spotkanie pt. „Samuraje w Toyotach – współczesna Japonia”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2017-04-05

Zapraszamy na cotygodniowe spotkanie z cyklu „Kawa Dyplomatyczna”, poświęcone bieżącym wydarzeniom międzynarodowym. W najbliższym wydarzeniu zatytułowanym „Samuraje w Toyotach – współczesna Japonia” zaproszonym gościem będzie były amb. Henryk Lipszyc.

W spotkaniach z cyklu „Kawa Dyplomatyczna” udział biorą dyplomaci i wybitni eksperci, a celem jest  – w formie otwartej rozmowy – przybliżenie aktualnych i „gorących” faktów  w polityce zagranicznej i dyplomacji. Celem jest nie tylko poznanie poruszanych problemów, ale również możliwość prezentacji własnych ocen.

Spotkania pozwolą na uzupełnienie o konkrety i praktyczną wiedzę zaproszonych gości znajomości  tematów, poruszanych podczas wykładów.  W rozmowach poruszane będą kwestie obecnych konfliktów, gra interesów i działania współczesnej dyplomacji.

Na spotkanie z cyklu „ Kawa dyplomatyczna”, którą poprowadzi amb. Grzegorz Dziemidowicz, zapraszamy w środę 5 kwietnia br. Miejscem spotkań jest  Bar Studio / przy Teatrze Studio / w Pałacu Kultury i Nauki. 

Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich serdecznie.

 

LIPSZYC Henryk, b. amb.

Japonista, dyrektor Centrum Badań nad Japonią w Collegium Civitas, do 2009 r. wieloletni wykładowca literatury i teatru Japonii, a także nauczyciel języka japońskiego w Zakładzie Japonistyki i Koreanistyki Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991-1996 ambasador RP w Japonii. Odznaczony japońskim Orderem Wschodzącego Słońca (1992). Autor wielu artykułów naukowych na temat piśmiennictwa i teatru japońskiego, publikowanych w specjalistycznych periodykach polskich: „Dialog”, „Przegląd Orientalistyczny” oraz japońskich: „Hermes”, „Eureka”, „Taimeido”, a także tłumacz z języka japońskiego.