Izraelski pisarz i wydawca Gil Hovav gościem Collegium Civitas

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-03-06

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Gilem Hovavem.

  • Mój Wielki pradziadek, Eliezer Ben Yehuda, a odrodzenie języka hebrajskiego

Wykład odbędzie się w niedzielę 6 marca o godzinie 14:45 w Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro, Auli A

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Gil Hovav , Izraelski pisarz i wydawca , ukazuje prawdziwą historię odrodzenia języka hebrajskiego , z osobistego punktu widzenia .

Gil Hovav, urodzony w 1962 roku, jest jednym z największych kulinarnych dziennikarzy i osobowości telewizyjnych w Izraelu. Pochodzi z jednej z najbardziej szanowanych rodzin w świecie żydowskim: jest prawnukiem Eliezer ben Jehudy, odnowiciela współczesnego języka hebrajskiego; wnukiem Itamara Ben-Avi, którzy zapoczątkował nowoczesne dziennikarstwo hebrajskie; i synem Mosze i Drora Hovav „członkami założycielami” publicznego radia współczesnego Izraela.

Gil Hovav, jako autor i dziennikarz telewizyjny, odegrał istotną rolę we współczesnej kuchni izraelskiej. Karierę rozpoczynał jako krytyk kulinarny, był redaktorem gazety, był też zaangażowany w tworzenie i produkcję klasycznych programów kulinarnych takich jak: „Pepper, czosnkiem i oliwą”, „Capitain Cook” (przegląd najlepszych restauracje na świecie) oraz „Droga do rynku”. Te telewizyjne serie stały się później bestsellerami książkowymi.

Jako autor, Gil Hovav opublikował trzy najlepiej sprzedające się powieści, wszystkie związane z barwną historią jego rodziny, pełne humoru i emocji, z Jerozolimą czasów jego dzieciństwa w tle, która już nie istnieje.

Gil wykłada i prowadzi seminaria na całym świecie na tematy kulinarne i rodzinne, tworząc wyjątkową atmosferę w umiejętności łączenia kuchni izraelskiej i osobistych historii.