Forum Inspiracji – Wprowadzenie do Coachingu Transformacyjnego – połączenie Porozumienia bez Przemocy i neurobiologii

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-04-21

Wprowadzenie do Coachingu Transformacyjnego – połączenie Porozumienia bez Przemocy i neurobiologii.

Kiedy? 21 kwietnia, godz. 18:00-20:00

Gdzie? aula B, Collegium Civitas, XII piętro PKiN

 

Coaching oparty o Porozumienie bez Przemocy pomaga odbudować ścieżki neuronalne i przekłada się na zmianę w długim okresie czasu.

Wszystko, co myślimy i mówimy o sobie i innych, jest wynikiem tego, jak działa nasz system nerwowy. Coach wspiera swojego klienta w uzyskaniu jasności dotyczącej jego celu  i znalezienie odpowiednich kroków prowadzących do jego osiągnięcia, ale co jeśli podstawowy dialog wewnętrzny klienta jest nadal toksyczny, a klient ciągle wycofuje się  lub panikuje w kluczowym momencie? Wtedy może się zdarzyć, że coaching może przyczynić się do zwiększenia listy porażek klienta.

 

W czasie wykładu, Pernille Plantener wyjaśni, jak Coaching Transformacyjny celowo wspiera mózg klienta – równolegle ze wspieraniem jego emocji, doświadczeń i marzeń.   Punktem wyjścia – w tym podejściu – są ostatnie odkrycia w neurobiologii.  Czy trudne, prześladujące nas wspomnienia, jak zranienia i lęki  – mogą zostać oswojone i przetransformowane? Tak, a kiedy to nastąpi, klienci są w stanie uwolnić się od cieni z przeszłości i podążyć za tęsknotami swojego serca.

Pernille Plantener, PCC , akredytowana trenerka NVC. W 2012 roku stworzyła “Coaching for Transformation”, program opierający się na Porozumieniu bez Przemocy. Prowadzi firmę BusinessByHeart, w ramach której oferuje zarówno coaching indywidualny, jak i dla firm. Posiada szerokie doświadczenie w sferze rozwoju osobistego. Ceni alternatywne podejścia do życia. Pomimo tego, że mieszka w Danii często odwiedza Polskę oferując szkolenia coachingowe w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.