Dyskusja i warsztat nt. stymulowania aktywności społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i w Izraelu

Data wydarzenia: 2016-11-04

Drodzy Studenci,

Zapraszamy Was do udziału w warsztacie podczas, którego spotkacie studentów z Izraela.

Piątek 04.11.2016 godzina  13:30 – 16:00

sala 1222 na 12. piętrze w PKIN

Warsztat poprowadzi wykładowca Collegium Civitas, Prof. Galia Chimiak

Dyskusja i warsztat dotyczący działań podejmowanych w obu krajach na rzecz stymulowania aktywności społeczeństwa obywatelskiego i wymiana doświadczeń między uczestnikami w tym zakresie. (studenci z Izraela przygotują krotką prezentację na temat działań jakie podejmowane są w tym obszarze w Izraelu).

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim

Fundacja Żywy Most realizuje wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim, pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP projekt „Liderzy Demokracji”. W ramach projektu do Polski przyjedzie grupa 15 studentów z Izraela żeby pogłębić swoją wiedzę o Polsce współczesnej oraz relacjach polsko-izraelskich. Do tematyki projektu należy także aktywność obywatelska młodych dorosłych oraz działania na rzecz przestrzegania praw człowieka. Bardzo ważnym elementem projektu, niezwykle wartościowym dla uczestników, byłaby też możliwość spotkania z polskimi rówieśnikami, dyskusji i wymiany dobrych praktyk.

W ramach wizyty studyjnej w Warszawie chcielibyśmy zorganizować spotkanie ze studentami wydziałów: Stosunków międzynarodowych i stosunków międzykulturowych.

Proszę o przesłanie zgłoszenia na adres: international@civitas.edu.pl do 03.11.2016 godz. 16:00