Pierwszy wykład prof. Eyala Zissera

Data wydarzenia: 2015-12-17

Collegium Civitas serdecznie zaprasza  na pierwszy z dwóch wykładów naszego gościa prof. Eyala Zissera.

Wykład pod tytułem:

The Crisis in Syria – From Revolution to a civil War and a War of Jihad

Odbędzie się w siedzibie Collegium Civitas, w Auli A, w dniu 17 grudnia o godzinie 11:30. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Wykład otwarty.

Profesor Eyal Zisser jest dziekanem wydziału humanistycznego na Uniwersytecie w Tel Awiwie. W latach 2007-2010 był dyrektorem Centrum Moshe Dayana ds. Studiów Środkowowschodnich i Afrykańskich oraz kierownikiem Departamentu Historii Środkowowschodniej i Afrykańskiej. Profesor Zisser zajmuje się współczesną polityką Syrii i Libanu oraz konfliktem palestyńsko-izraelskim. Jest autorem wielu książek m. in.: Assad’s Syria at a Crossroads (Tel Aviv, 1999); Asad’s Legacy – Syria in Transition (New York, 2000); Lebanon: the Challenge of Independence (London, 2000).