Debata pt. „Wyzwania rodzącego się nowego ładu międzynarodowego”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-12-12

loga_cspa_cc

12 grudnia o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy do Collegium Civitas (XII p., aula A) na debatę poświęconą rodzącemu się nowemu ładowi międzynarodowemu widzianemu z perspektywy mocarstw światowych i regionalnych. Jaką politykę wobec regionu Azji i Pacyfiku może prowadzić nowa administracja amerykańska? Czy azjatyccy sojusznicy USA z niepokojem spoglądają na prezydenturę Donalda Trumpa? Jak rosnące aspiracje i asertywność Chin mogą przełożyć się na stabilność regionu? Jakie stanowisko wobec nawarstwiającej się rywalizacji amerykańsko-chińskiej mogą zabrać państwa takie jak Japonia czy Korea Południowa? Czy istniejące napięcia geopolityczne pozwolą na rozwiązanie problemów takich jak północnokoreański program nuklearny? Jaki wpływ na Polskę mogą mieć geopolityczne przetasowania? Na te i wiele innych interesujących pytań postarają się odpowiedzieć znakomici goście:

dr Jacek Bartosiak – ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, senior fellow Potomac Foundation, autor książki „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”

dr Piotr Kozłowski – adiunkt w Katedrze Studiów Politycznych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej

Oskar Pietrewicz – analityk Ośrodka Badań Azji Akademii Sztuki Wojennej, ekspert Centrum Studiów Polska-Azja, autor książki „Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw”

Spotkanie moderować będzie Radosław Pyffel, wicedyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

W trakcie i po spotkaniu możliwe będzie nabycie książek dr. Jacka Bartosiaka „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” oraz Oskara Pietrewicza „Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw”.

Zrzut ekranu 2016-08-18 o 18.09.44okladka-ksia%cc%a8z%cc%87ki

„Wyzwania rodzącego się nowego ładu międzynarodowego”
Data: 12 grudnia, godz. 18:00
Miejsce: Collegium Civitas, XII p., aula A, ul. Plac Defilad 1, Warszawa

Wydarzenie na Facebooku:

FACEBOOK Collegium Civitas

 

 

 

Informujemy, że spotkanie będzie nagrywane (video).

Serdecznie zapraszamy!