Collegium Civitas zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego BARTOSZEWSKI. DROGA

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2015-11-17

Collegium Civitas zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego BARTOSZEWSKI. DROGA i spotkanie z udziałem współautora, Witolda Beresia.

Projekcja odbędzie się w dniu 17 listopada 2015 r. o godzinie 18:15 w Auli C (XII piętro) w siedzibie Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, (główne wejście od ul. Marszałkowskiej).

Zmarły pół roku temu Władysław Bartoszewski w ciągu swojego 93-letniego życia towarzyszył „polskim drogom” na przełomie dwóch stuleci: od szczęśliwego dzieciństwa w szkołach przedwojennej Warszawy, przez traumatyczne doświadczenie pobytu w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz, służbę konspiracyjną w Radzie Pomocy Żydom i Armii Krajowej, udział w Powstaniu Warszawskim, lata spędzone w  komunistycznych więzieniach i na działaniach opozycyjnych w czasach PRL, aż po działalność publiczną w wolnej Polsce jako ambasador, dwukrotny minister spraw zagranicznych, senator, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera… Sam nieustannie był w drodze. W ostatnich latach jego życia w drogę z Władysławem Bartoszewskim wyruszyli filmowcy: Witold Bereś i Artur Więcek. Efektem tej podróży jest wyjątkowy film, w którym Władysław Bartoszewski opowiada o sobie, a o Władysławie Bartoszewskim opowiadają jego dawni bliscy współpracownicy i przyjaciele.

Zapowiedź filmu