Centrum Karier zaprasza na: SPACER PO WARSZAWSKIEJ PRADZE

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-07-01

Odetchnij po sesji! Centrum Karier zaprasza na:

SPACER PO WARSZAWSKIEJ PRADZE + POCZĘSTUNEK

Czas i miejsce: 1 lipca 2016, 12:30-15:00 sala 1147, Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, X piętro. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym, udamy się na wycieczkę!

WSZYSCY UCZESTNICY WYCIECZKI ZOSTANĄ ZAPROSZENI NA POCZĘSTUNEK J

Praga to wyjątkowy fragment Warszawy. Miejsce rzadko odwiedzane przez wycieczki, a jednak pełne niezwykłego klimatu i ciekawostek. Zapraszamy na wyjątkowy spacer po Pradze, dzielnicy która dla wielu jest dużo bardziej warszawska niż Warszawa lewobrzeżna. Dlaczego? Dlatego, że działania wojenne prawie jej nie dotknęły. Szacuje się, że zniszczenia na prawym brzegu sięgnęły 25%. Jak na miasto, które przeżyło własną śmierć, to wcale nie jest dużo. Poza tym Praga to niezwykli ludzie, ciekawe historie i folklor, którego próżno szukać po drugiej stronie Wisły.

Udamy się w podróż do serca Starej Pragi. Jej kulminacją będzie wizyta na Szmulowiźnie. Hasło Szmulki u lewobrzeżnych warszawiaków wywołuje dreszcz niepokoju. To miejsce o wyjątkowo złej sławie. Przewodnik postara się jednak pokazać je w innym świetle. Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się m.in.:

– który architekt założył fabrykę kościołów,

– czyj ślub zakończył się wizytą w praskim lunaparku,

– która kamienica posiada piękną klatkę schodową wytartą od ślubnych laczków,

– czym były mosty łyżwowe i gdzie je budowano,

– kto chciał zmienić nazwę ulicy Krowiej i dlaczego,

– kto w kilka minut upił całą dzielnicę,

– gdzie mieszkał Wicuś Marynarz – ćwierćtonowa maskotka Pragi,

– gdzie na Pradze nocują tramwaje i czym był tramwaj-żłobek

 

To oczywiście tylko część atrakcji, które obejrzymy podczas spaceru. Podczas wycieczki będziemy przemierzać uliczki Starej Pragi i Szmulek. Zajrzymy na klimatyczne, praskie podwórka i posłuchamy niezwykłych historii o mieszkańcach tego fascynującego fragmentu stolicy. Na spacer zaprasza Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski, pasjonat historii Warszawy i twórca popularnego portalu fejsbukowego „Butem po Wawie”.

UWAGA: Projekt skierowany jest do studentów obcojęzycznych z krajów Europy Wschodniej z przynajmniej podstawową znajomością języka polskiego.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: kariera@civitas.edu.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Centrum Karier: https://ck.civitas.edu.pl/BK10/

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: FACEBOOK Collegium Civitas

 

Warszawska Praga