Kalendarium

Design your life

Chcesz realizować swoje marzenia, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Postanawiasz coś zmienić, a jednak stoisz w miejscu? Nie wiesz, co przekonuje do Ciebie, a co odpycha ludzi? Przyjdź na bezpłatne seminarium rozwojowe!

Matura na szóstkę! Powtórka z Wiedzy o społeczeństwie

Zamierzasz zdawać maturę z WOS-u, ale boisz się, że nie zdążysz powtórzyć całego materiału? Spokojnie, pomożemy - zapraszamy na szkolenie!

Matura na szóstkę! Powtórka z języka polskiego - trzeci termin

Nie możesz przyjść na szkolenie 2.02 lub 9.02? Zapraszamy na trzeci termin!

„Spojrzenia na terroryzm” - Zwalczanie finansowania terroryzmu

Czy odcięcie finansowania jest efektywnym narzędziem walki z terroryzmem? Zapraszamy do Domu Spotkań z Historią na kolejne spotkanie z cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.

Matura na szóstkę! Powtórka z języka polskiego - drugi termin

Nie możesz przyjść na szkolenie 2.02? Zapraszamy na drugi termin!

Przełom w kadrze – fotoreporterki i fotoreporterzy 1989

O fotoreporterskich kulisach inauguracji Okrągłego Stołu i kolejnych przełomowych zdarzeń 1989 roku - zapraszamy na cykl wydarzeń w Domu Spotkań z Historią, którego partnerem jest Collegium Civitas.

Matura na szóstkę! Powtórka z języka polskiego

Matura zbliża się dużymi krokami. Nie chcesz, aby dopadł Cię stres? Weź udział w zajęciach praktycznych z autorką videobloga Izą Kasperek i dowiedz się, jak szybko i efektywnie powtórzyć materiał!

Spojrzenia na terroryzm: fizyczne zwalczanie terroryzmu

Dyskusja ekspertów o koniecznym elemencie każdego systemu bezpieczeństwa antyterrorystycznego - zapraszamy do Domu Spotkań z Historią.

Warszawskie Colloquium Kryminologiczne

Jakość kultury prawnej społeczeństwa polskiego - analiza artykułu "Prawem i lewem. Kultura prawna społeczeństwa polskiego po komunizmie".

Jak zostałeś antyterrorystą i co z tego wynika?

Seminarium z cyklu "Implikacje ustawy antyterrorystycznej" poprowadzi Grzegorz Cieślak - ekspert profilaktyki i prewencji antyterrorystycznej.

Spotkanie z red. Grzegorzem Rzeczkowskim

Katedra Dziennikarstwa i nowych mediów zaprasza - cykl Biografia i kariera dziennikarza.

Nie samym Marksem żyją socjolożki i socjologowie

Koło Socjologii Collegium Civitas zaprasza do dyskusji o książce "Kapitalizm. Historia krótkiego trwania".

Wakacje w USA! Wiza J-1, Programy Wymiany Work & Travel

Poznaj możliwości wyjazdów do USA, rodzaje wiz, wymagania stawiane kandydatom!

The East Asian Miracle. The Lessons for Contemporary World

Na czym polega fenomen gospodarek azjatyckich, Korei Południowej, Tajwanu, Japonii? Jak przebiegała transformacja post-socjalistycznych gospodarek azjatyckich? Które z nich odniosły sukces i dlaczego?

Regres demokracji?

Czy rzeczywiście jesteśmy świadkami umierania demokracji, czy raczej jej regresu, szczególnie widocznego w krajach o krótkiej tradycji demokratycznej? Uczestnicy debaty porównają mechanizmy ograniczające demokracje na przykładzie krajów o odmiennej historii i kulturze politycznej.

Warszawskie Colloquium Kryminologiczne

Tematem przewodnim spotkania będzie teoria „rozbitych okien”, która mówi o konsekwencjach braku reakcji wobec zachowań antyspołecznych.

Moc okładki – VOGUE Polska w CC

Hit czy kit? Szymon Machnikowski z redakcji polskiego VOGUE opowie o założeniach wydawniczych pism life stylowych i polskiej edycji VOGUE. Przyjdź na kolejne spotkanie z cyklu „Biografia i kariera dziennikarza”!

Edukacja XXI wieku – bezpieczna szkoła

Czy nasi uczniowie są bezpieczni w szkole? Jak reagować na potencjalne zagrożenia? Szczegółową analizę zagadnień i proponowanych rozwiązań przedstawią w trakcie konferencji szkoleniowej eksperci ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas.

Mówimy „nie” przemocy wobec kobiet - SPOTKANIE ODWOŁANE

Chcesz się dowiedzieć, jak przeciwdziałać przemocy wobec kobiet? Jakie działania powinien podejmować rząd, aby aktywnie wspierać kobiety? Przyjdź na spotkanie z dr Sylwią Spurek, autorką kilkudziesięciu publikacji dotyczących problemu przemocy w rodzinie, a także kwestii równego traktowania i dyskryminacji.

Akademia Liderek Biznesu

Chcesz zdobyć większą pewność siebie? Akademia to spora dawka motywacji i szansa na rozwój swoich mocnych stron. Rekrutacja do II edycji ALB już TRWA!