Kalendarium

From Gutenberg to Zuckerberg

W dniu 5 lipca w Collegium Civitas odbędzie się wykład „From Gutenberg to Zuckerberg” Richarda Hornika, znanego eksperta w dziedzinie umiejętności korzystania z mediów oraz dyrektora programów partnerskich Center for News Literacy na Uniwersytecie Stony Brook.

Perspektywy rozwoju sytuacji w Palestynie

Ambasada Państwa Palestyny w Warszawie i Pracowania Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas zapraszają na seminarium „Perspektywy rozwoju sytuacji w Palestynie”.

Poznaj siebie i bądź sobą

Czy zdaję sobie sprawę ze swoich emocji i myśli? Czy czuję co jest dla mnie dobre ? Czy akceptuję siebie? Zapraszamy na bezpłatne seminarium!

PEKIN – fantazja o Pałacu Kultury i Nauki

Niezwykła wycieczka do czasu pękniętego. Spektakl teatru Collegium Civitas. Premiera 20 czerwca o godz. 18.00!

Kobiety Śląska – sesja panelowa z udziałem naukowców CC

Jak jest rola liderek lokalnych społeczności? Czy ich działalność przekłada się na zaangażowanie kobiet w danym regionie? Jakie działania podejmują miejscowe aktywistki i co interesuje lokalne społeczności?

Czy australijski model imigracji może mieć zastosowanie w Europie?

Australijska recepta na ograniczenie nielegalnej imigracji - dyskusja z udziałem m.in. przedstawicieli Collegium Civitas i Polskiej Akademii Nauk.

Czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji będą bezpieczne?

Mundial w cieniu terroryzmu – czy kibice na imprezach masowych są bezpieczni?

Badanie i mierzenie przywództwa

Jak najlepiej badać przywództwo? Czy da się przewidzieć jego skuteczność? - konferencja z udziałem ekspertów Collegium Civitas oraz zaproszonych gości.

Warsztaty PROGRAMMATIC

Chcesz nauczyć się praktycznych umiejętności w obszarze marketingu, reklamy, promocji i PR? Weź udział w warsztatach jednego z największych domów mediowych - OMD!

Społeczność Samarytan w Palestynie

Samarytanie to starożytna sekta licząca ponad 3000 lat, której historia, wierzenia i tradycje społeczne są mało znane. Zapraszamy na seminarium, podczas którego poznacie ich bliżej.

Spojrzenia na terroryzm: Psychologia terroryzmu

Rozpoznanie czynników sprzyjających radykalizacji i rekrutacji osób do organizacji terrorystycznych jest jednym z najważniejszych narzędzi przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym. Kolejne spotkanie przed nami. Zapraszamy.

Prof. Blobaum z West Virginia University w Collegium Civitas

Profesor Robert Blobaum z West Virginia University wygłosi cykl wykładów w Collegium Civitas! Wykłady są otwarte dla wszystkich studentów CC.

Co z tą Policją? Transformacja Policji w Polsce po 1989 r.

Jak zmieniła się polska policja w ciągu ostatnich 30 lat? Jak Polacy oceniają formację ochrony bezpieczeństwa i jej funkcjonariuszy? Kogo kształcą obecnie funkcjonujące szkoły policyjne?

Przyszłość integracji Ameryki Południowej w kontekście ostatnich zmian politycznych

Wykład dr. Alexisa Toribio Dantasa, prodziekana Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Stanowego w Rio de Janeiro.

Zarządzanie ryzykiem nadużyć gospodarczych

Komisja Europejska określa nowe ogólnounijne zasady ochrony osób sygnalizujących naruszenia. Aby przybliżyć planowane zmiany Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas oraz nFlo Sp. z o.o. zapraszają na konferencję.

Efekt synergii w pracy zespołowej

Czy wiesz w jakiej roli najlepiej sprawdzasz się w zespole? Czy masz predyspozycje lidera? A może posiadasz łatwość wykonania szybko i perfekcyjnie konkretnego zadania, kiedy masz wyznaczony określony cel do osiągnięcia?

Biografia i kariera dziennikarza

Gościem będzie ANNA GACEK, dziennikarka muzyczna i modowa z radiowej „Trójki”. W radiu prowadzi audycje muzyczne (także z Wojciechem Mannem), relacje z festiwali muzycznych i wywiady z gwiazdami.

Polska i Ukraina – nowe badania

Teraźniejszość czy przeszłość – co kształtuje identyfikację ze wspólnotą narodową? W jaki sposób rządy Polski i Ukrainy prowadzą politykę pamięci? Zapraszamy do dyskusji.

Rola Kurdów na Bliskim Wschodzie – konferencja naukowa

Kurdowie w walce z terroryzmem i w relacjach międzynarodowych, to jedne z zagadnień, które zostaną poruszone podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej.

Najpierw słuchaj, potem mów – czyli jak się efektywnie komunikować

Efektem udziału w szkoleniu będzie większa zdolność do konstruktywnego radzenia sobie z rozmówcą w sytuacji konfliktu oraz wzmocnienie umiejętności prowadzenia rozmowy w codziennych warunkach.