Biblioteka i czytelnia

Udostępnij strone

Okres wakacyjny w Bibliotece Collegium Civitas (lipiec-sierpień)
 
Przypominamy że w wakacje biblioteka przyjmuje jedynie zwroty książek, po 5 lipca wypożyczenia zostają zawieszone. Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania.
 

Uwaga! W okresie 1-11 sierpnia wszelkie dyżury biblioteczne będą zawieszone. Prosimy o uwzględnienie tego w swoich planach.
 

Dyżury stacjonarne w bibliotece w okresie lipiec-sierpień:
6 lipca w godzinach 12:00-17:00
15, 22 i 29 lipca w godzinach 10:30-14:30
12, 19 i 26 sierpnia w godzinach 10:30-14:30
 

Biblioteczne dyżury telefoniczne i e-mailowe w terminach 6.07-31.07 oraz 12.08-31.08
poniedziałek-piątek: 8:00-14:00
 

Dyżury zwrotów przy recepcji XII p.:
Od poniedziałku do piątku 10:30-14:30
 

Proszę pamiętać, że obsługiwane będą jedynie osoby noszące maseczki i rękawiczki!
 

UWAGA!
Przypominamy, że stacjonarne biura działów administracji Collegium Civitas POZOSTAJĄ NIECZYNNE. Personel administracyjny pracuje zdalnie a JEDYNYMI formami komunikacji z administracją uczelni jest kontakt telefoniczny lub e-mailowy! Bardzo prosimy o to, by ograniczyć czas jaki spędzą państwo w budynku.
 


 

Regulamin korzystania ze zbiorów Biblioteki i czytelni Collegium Civitas

 

Katalog online http://biblioteka.civitas.edu.pl
gdzie w każdej chwili mogą państwo zapoznać się z zawartością naszego księgozbioru, a po założeniu konta bibliotecznego, również rezerwować i zamawiać książki do odbioru w bibliotece.

 

W Bibliotece Collegium Civitas czeka na państwa bogaty księgozbiór składający się z ponad 8000 zwartych i ciągłych publikacji naukowych; terminal zintegrowany z projektem ACADEMICA – Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych Biblioteki Narodowej; elektroniczne wydania czasopism: Polityka, Newsweek, Wprost; elektroniczne archiwa Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej; bezpłatny dostęp do baz publikacji naukowych typu EBSCO i JSTOR. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z ogólnodostępnych komputerów jak i podłączenia się do uczelnianej sieci WiFi.
Cyfrowa Wypożyczalnia Międzybiblioteczna ACADEMICA Biblioteki Narodowej,
dzięki której mają państwo możliwość korzystania z ponad 3 miliony współczesnych książek i czasopism naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy https://academica.edu.pl/. W celu zarejestrowania się do systemu ACADEMICA w Bibliotece Collegium Civitas, należy zgłosić się do nas osobiście wraz z dokumentem tożsamości.
Z każdego komputera w CC można uzyskać bezpłatny dostęp do następujących baz czasopism naukowych oraz platform ze statystykami cytowań:

Bazy naukowe – kliknij tutaj

EBSCO Baza publikacji naukowych
JSTOR Biblioteka cyfrowa
bazhum.muzhp BazHum Pełnotekstowa baza polskich naukowych czasopism humanistycznych i społecznych
Springer Baza publikacji naukowych
Elsevier Jedno z największych wydawnictw naukowych, które udostępnia między innymi: http://www.sciencedirect.com/ – baza publikacji naukowych i https://www.scopus.com – interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych
Web of Science Interdyscyplinarna kolekcja baz abstraktów i cytowań
Wirtualna Biblioteka Nauki Przewodnik po bazach naukowych
Scopus Interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych
Wiley-Blackwell Baza publikacji naukowych
cyfrowa biblioteka PISM Cyfrowa Biblioteka PISM Cyfrowe zasoby Biblioteki Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
polona baner Polona  Zdigitalizowane zbiory Biblioteki Narodowej
academica.edu ACADEMICA Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych Biblioteki Narodowej
Science Direct Baza publikacji naukowych
Infona Portal komunikacji naukowej
CEJSH Baza bibliograficzna środkowoeuropejskich czasopism z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych
FBC serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji o dostępnych on-line zbiorach polskich instytucji nauki i kultury

 

Inne przydatne linki:

KaRo – Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich – zapewnia narzędzie do jednoczesnego przeszukiwania katalogów największych polskich bibliotek naukowych i bibliotek publicznych – http://karo.umk.pl/Karo/
NUKAT – Katalog zbiorów polskich bibliotek naukowych – zapewnia narzędzie do jednoczesnego przeszukiwania katalogów największych polskich bibliotek naukowych – http://www.nukat.edu.pl
Połączone biblioteki WFIS UW, IFiS PAN i PTF – katalog online – http://archiwum.wfis.uw.edu.pl/bibfis/ – na podstawie umowy międzybibliotecznej mogą państwo korzystać ze zbiorów biblioteki zarówno w jej czytelni jak i w formie wypożyczenia do domu

Polecane biblioteki
Jeżeli zechcą państwo poszerzyć wiedzę z interesującej Was dziedziny, zachęcamy do skorzystania z czytelni i wypożyczalni biblioteki Instytutu Filozofii i Socjologii PAN a także z bibliotek: Centralnej Biblioteki Wojskowej, Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Biblioteki Narodowej, Kolegium Europejskiego w Natolinie, Biblioteki Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych – zgodnie z zasadami przewidzianymi przez poszczególne biblioteki dla użytkowników zewnętrznych.
Komunikat:
Biblioteka Collegium Civitas uzyskała testowy dostęp do dwóch baz EBSCO: Sociology Source Ultimate oraz EconLit with Full Text. Dostęp będzie możliwy do 30 czerwca 2020 r, z każdego komputera połączonego z siecią internetową naszej Uczelni.

Sociology Source Ultimate jest najobszerniejszą bazą z zakresu socjologii. Zapewnia użytkownikom dostęp do informacji obejmujących szerokie spektrum studiów socjologicznych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w połączeniu z odpowiednimi tego rejonu zasobami autorytatywnymi sprawia, że Sociology Source Ultimate to nieocenione źródło wiadomości na temat socjologii i nauk pokrewnych niezbędne podczas studiów nad wszystkimi aspektami ludzkich zachowań i rodzajów przez interakcje społeczne. Tematyka bazy obejmuje m.in: zachowania odbiegające od normy, dyskryminację, rozwój ekonomiczny, studia etniczne, związki rodzinne, tożsamość płciową, migracje, wzrost populacji, rozwarstwienie ekonomiczne, religię, ruchy społeczne, uzależnienia i wiele innych. Baza zawiera ponad 1.050 czasopism pełnotekstowych, w tym 1004 czasopisma recenzowane naukowo i około 570 czasopism czasopism pełnotekstowych indeksowanych w SCOPUS i Web of Science a także obszerną kolekcję książek, monografii i materiałów konferencyjnych.

EconLit with Full Text zawiera pełne dane bibliograficzne zawarte w indeksie EconLit oraz ponad 660 czasopism pełnotekstowych z zakresu ekonomii i finansów, w tym czasopisma bez okresu karencji wydawane przez stowarzyszenie American Economic Association jak: American Economic Review, Journal of Economic Literature, Journal of Economic Perspectives, Annals of Economics & Finance, Journal of Economic Integration i Revue d’Économie Financière. Baza zawiera również wiele czasopism pełnotekstowych z zakresu ekonomii i finansów w innych językach niż angielski. Baza obejmuje badania począwszy od 1969 roku we wszystkich dziedzinach ekonomii, w tym rynki kapitałowe, gospodarki poszczególnych krajów, ekonometrię, prognozowanie ekonomiczne, ekonomię środowiska, regulacje państwowe, ekonomikę pracy, teorie monetarne i wiele innych. Indeks EconLit, opracowany przez stowarzyszenie American Economic Association i zawarty w bazie jest najbardziej znanym źródłem literatury ekonomicznej i używa systemu klasyfikacji według czasopisma naukowego Journal of Economic Literature (JEL) oraz kontrolowanego tezaurusa słów kluczowych do indeksowania 6 typów rekordów: artykuły z czasopism, książki, artykuły zbiorcze z woluminów, dysertacje, dokumenty robocze i pełnotekstowe przeglądy książek z czasopisma Journal of Economic Literature.

 

Czytelnia Collegium Civitas jest nieczynna do odwołania.

 

Jeśli są państwo zainteresowani uzyskaniem dostępu z domu do baz EBSCO i JSTOR, prosimy o kontakt z pracownikami biblioteki.

Zainteresowanych korzystaniem w domu z baz naukowych dostępnych na licencji krajowej, zapraszamy do śledzenia komunikatów na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki https://wbn.icm.edu.pl/konta-osobiste-uzytkownikow/

W przypadku problemów z autoryzacją, prosimy o kontakt z nami.
Poniżej nasze nowe sugestie odnośnie źródeł wiedzy i informacji, które działają w modelu otwartego dostępu:
http://v2.sherpa.ac.uk/opendoar/
https://wolnelektury.pl
https://doaj.org/
https://doabooks.org
http://otworzksiazke.pl/
http://pon.edu.pl/
https://fbc.pionier.net.pl/
https://classic.europeana.eu/
https://archive.org/
http://cejsh.icm.edu.pl
https://ceon.pl/narzedzia/wyszukiwanie-publikacji
https://www.ceeol.com/

Jeśli słyszeli państwo o podobnych inicjatywach będziemy wdzięczni za informację biblioteka@civitas.edu.pl
Standardowe godziny pracy czytelni:

Poniedziałek:   9:00-17:00
Wtorek:            8:00-18:00
Środa:               9:00-10:00
Czwartek:         9:00-17:00
Piątek:              8:00-16:00

W sesje zjazdów studiów niestacjonarnych:
Sb. 8:00-15:00
Ndz. 8:00-13:00

Terminy zjazdów studiów niestacjonarnych

 

Październik: 5-6; 19-20
Listopad: 9-10; 23-24
Grudzień: 7-8; 21-22
Styczeń: 11-12; 25-26
Luty: 1-2; 8-9; 22-23
Marzec: 7-8; 21-22
Kwiecień: 4-5; 25-26
Maj: 9-10; 23-24
Czerwiec: 6-7; 20-21; 27-28
Lipiec: 4-5
Wrzesień: 19-20


W sesje zjazdów studiów podyplomowych:
Sb. 8:30-14:30

Terminy zjazdów studiów podyplomowych

Październik: 12; 26
Listopad: 16; 30
Grudzień: 14
Styczeń: 18
Luty: 15; 29
Marzec: 14; 28
Kwiecień: 18
Maj: 16
Czerwiec: 13

 

 

Kontakt:

Biblioteka Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki, XI piętro
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

e-mail: biblioteka@civitas.edu.pl
tel. 0-22 656 71 96

 

 

Kierowniczka Biblioteki

Natalia Płońska natalia.plonska@civitas.edu.pl

 

Starszy bibliotekarz

Piotr Wąsowicz piotr.wasowicz@civitas.edu.pl

 

 

 

W sprawie zakupów bibliotecznych prosimy kontaktować się z Kierowniczką Biblioteki Natalią Płońską:  natalia.plonska@civitas.edu.pl