Zmarła Janina Paradowska – wieloletni wykładowca Collegium Civitas

Udostępnij strone

29.06.2016

Janina Paradowska, jedna z  najważniejszych polskich dziennikarek i wykładowca Collegium Civitas, nie żyje. Przez wiele lat dzieliła się swoim doświadczeniem ze studentami na kierunku Dziennikarstwo i Nowe Media. Niedawno opowiadała o zawodzie dziennikarza w ramach cyklu spotkań „Biografia i kariera dziennikarza”.

Podczas wywiadu z okazji swoich 70. urodzin powiedziała: „Staram się być obiektywna. […] Ja nigdy nie lubiłam chodzić w stadzie. Mam jeden problem – politykę traktuję poważnie i lubię polityków”. Chwilę później dodała z charakterystyczną dla siebie ostrością widzenia rzeczy: „[polityków] Durnych nie. Jak ktoś jest głupi, nie mam ochoty z nim rozmawiać”.

Odeszła niezwykła osoba, która chciała i potrafiła mówić o ważnej i trundnej roli dziennikarza w dzisiejszym świecie naszym studentom. W wolnej Polsce była z pewnością jedną z najważniejszych dziennikarek zajmujących się polityką. Jej aktywność dziennikarska od 1991 r. była związana z przede wszystkim z tygodnikiem Polityka, a także m.in. prowadziła program w radiu Tok FM oraz Puszkę Paradowskiej w Superstacji.

Społeczność Collegium Civitas jest pogrążona w głębokim smutku i kieruje swoje myśli ku rodzinie i najbliższym zmarłej.

Janina Paradowska miała 74 lata.

wizerunek-publiczny-w-internecie_okladka-front-v1_2015-02-08

Zdjęcie archiwalne z dnia 27.04.2015. Fot. PAP/ Darek Delmanowicz.