Wywiad z Rektorem dla tygodnika „Tizhden”

Udostępnij strone

05.09.2017

W najnowszym numerze ukraińskiego tygodnika „Tizhden” ukazał się wywiad z prof. Stanisławem Mockiem, rektorem Collegium Civitas.

W rozmowie z red. Oleksandrem Parkhomenko Rektor przybliżył działania, jakie Collegium Civitas podjęło, by w ciągu 20 lat z sukcesem wypracować wysoką pozycję wśród innych wyższych uczelni. Opowiedział o patronacie Polskiej Akademii Nauk, wskazał na dobór kadry naukowo-dydaktycznej, wśród której znajduje się wielu ekspertów znanych i cenionych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Przybliżył rankingi potwierdzające renomę marki jaką jest CC. Wskazał również na misję, której uczelnia pozostaje wierna od początków swojego istnienia, a którą charakteryzują m.in. budowanie pozytywnych relacji wykładowca – student, wysoki poziom nauczania, pluralizm wyznawanych poglądów z poszanowaniem wolności i godności drugiego człowieka, studia o charakterze międzynarodowym.

Redaktora Parkhomenko interesowało również, jak w praktyce wyglądają studia dla obcokrajowców realizowane przez CC, ze szczególnym uwzględnieniem studentów z Ukrainy. Na jakich kierunkach mogą się oni kształcić oraz czy i na jaką pomoc materialną mogą liczyć.  Jak wygląda współpraca zagraniczna CC z innymi uczelniami.

 

Wywiad w języku ukraińskim (PDF)