Wykładowca Collegium Civitas został Dziennikarzem Roku 2015

Udostępnij strone

11.12.2015

W czwartkowy wieczór odbyła się gala konkursu miesięcznika „Press”, na której tytuł Dziennikarza Roku 2015 otrzymał wykładowca z Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas Konrad Piasecki.

Piasecki Konrad Dziennikarzem Roku 2015Jury podsumowując wynik konkursu podkreśliło, że Konrad Piasecki został nagrodzony za to, że w swoich programach: „Kontrwywiadzie” w RMF FM, „Piaskiem po oczach” w TVN24 i w felietonach w Interii udowadnia, że z przedstawicielami władzy można rozmawiać konkretnie i bez uprzedzeń, a dziennikarski komentarz może być merytoryczny, a nie polityczny.

Sam nagrodzony na gali nie krył zaskoczenia, odbierając wyróżnienie powiedział – „Do dziennikarstwa trafiłem kilkadziesiąt lat temu dzięki pasji i emocjom. Czasami pokazuję te emocje, może nie zawsze jest to dobre, ale uważam, że ten zawód musi cechować się jakąś dawką emocji, pasji i przetrawiania rzeczywistości przez to wszystko, co jest w nas. W moim przypadku jest to rzeczywistość polityczna. Bez odciśnięcia na wywiadach, które robię, jakiegoś własnego piętna ten zawód nie byłby taki, jaki jest.”

Dodał, że jego marzeniem jest, „aby akurat dziennikarze nie stawali po dwóch stronach barykady, tylko raczej z wierzchołka obserwowali dwie zwalczające się strony, bo to, że stron nie będzie, to marzenie ściętej głowy”. Apelował też do środowiska dziennikarskiego, aby trzymało się razem, wzajemnie się rozumiało i nie zapominało o swojej misji.”

Tytuł Dziennikarza Roku przyznawany jest za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Zwycięzca jest wyłaniany w wyniku głosowania redakcji polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych. To jedna z najbardziej prestiżowych branżowych nagród w świecie polskich mediów. Laureat otrzymał statuetkę w formie stalówki oraz 10 tys. euro.

Kolejne miejsca w zestawieniu najlepszych dziennikarzy roku zajęli: Katarzyna Janowska (TVP Kultura), Grzegorz Sroczyński („Gazeta Wyborcza”), Tomasz Sekielski (TVP1), Krzysztof Ziemiec (TVP) i Filip Springer (m.in. Wydawnictwo Czarne).

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Marek Błoński (Polska Agencja Prasowa), Roman Czejarek (Program I Polskiego Radia), Ewa Ewart (TVN 24), Piotr Gabryel („Tygodnik do Rzeczy”), Renata Gluza („Press”), Jerzy Jurecki („Tygodnik Podhalański”), Marcin Kowalczyk („Express Ilustrowany”), Piotr Mucharski („Tygodnik Powszechny”), Jacek Snopkiewicz (Telewizja Polska), Andrzej Skworz („Press”), Radosław Sławiński (Polsat Play), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Marek Twaróg („Dziennik Zachodni”), Michel Viatteau (Agence France-Presse) i Jacek Żakowski („Polityka”). (PAP)

Panu Konradowi Piaseckiemu serdecznie gratulujemy, a wszystkim studentom Dziennikarstwa i Nowych Mediów życzymy owocnej nauki u Dziennikarza Roku 2015!

 

Press nagroda Dziennikarz Roku 2015