Współpraca z Xinyang Normal University

Udostępnij strone

19.07.2019

Miło nam poinformować, że Collegium Civitas podpisało memorandum ws. współpracy oraz porozumienie w zakresie programu wymiany studentów z Xinyang Normal University z Chin.

 
Li Jun, prezes XNU, i prof. Stanisław Mocek, rektor Collegium Civitas, podpisali umowy 1 lipca w Warszawie podczas wizyty delegacji XNU w Polsce. W trakcie spotkania omówiono warunki potencjalnej współpracy. Uczelnie zgodziły się zapewnić możliwości wymiany akademickiej dla studentów i wykładowców, a także pracować nad rozwojem współpracy badawczej i wspólnych programów szkoleniowych. Rozpoczęto również przygotowania do stworzenia programu umożliwiającego studentom uzyskanie podwójnych dyplomów.

Xinyang Normal University zlokalizowany jest w Xinyang, słynnym ośrodku historycznym i kulturalnym na południu prowincji Henan. Na Xinyang Normal University  studiuje ponad 23 000 studentów z 27 prowincji, gmin i regionów autonomicznych w Chinach. Uniwersytet kształci w zakresie literatury, nauk historycznych, nauk ścisłych, inżynierii, ekonomii, zarządzania, prawa, pedagogiki i sztuki. Kadra dydaktyczna i administracyjna to ponad 1500 osób, w tym ponad 140 profesorów.

Collegium Civitas jest jednym z liderów w zakresie umiędzynarodowienia – na naszej uczelni studiują studenci z ponad 60 krajów świata, a w prestiżowym rankingu „Perspektywy” zajmujemy 3. miejsce w kategorii „Umiędzynarodowienie” wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Ponadto Collegium Civitas wyróżnia praktyczne podejście do kształcenia oraz kadra światowej klasy ekspertów i szeroka oferta studiów w języku angielskim.

Dzięki nowemu partnerstwu z Xinyang Normal University Collegium Civitas kontynuuje rozwój swojej międzynarodowej współpracy.