Współpraca z Indonezją

Udostępnij strone

10.07.2018

5 lipca Collegium Civitas i Politeknik Negeri Malang w Indonezji podpisały Memorandum of Understanding otwierające drogę do współpracy pomiędzy obiema uczelniami. Polsko-indonezyjską inicjatywę z zadowoleniem przyjęła Ambasada Indonezji w Warszawie, z którą nasza uczelnia współpracuje od pięciu lat.

Studenci Collegium Civitas mają możliwość nauki języka indonezyjskiego (Bahasa Indonesia) na kursach prowadzonych  przez ekspertów z Ambasady Indonezji i indonezyjskich pracowników akademickich zaproszonych do Polski przez ambasadę. Podczas zajęć studenci Collegium Civitas nie tylko uczą się języka, ale także zdobywają wiedzę o kulturze indonezyjskiej.

–  Ogromnie cieszymy się ze wzmocnienia współpracy z naszymi indonezyjskimi partnerami – powiedziała dr Katarzyna Maniszewska, prorektor ds. współpracy z zagranicą.

Politeknik Negeri Malang jest państwową uczelnią wyższą w Malang w Indonezji, specjalizująca się m.in. w administracji biznesu. Memorandum of Understanding otwiera drogę do zbadania możliwości współpracy w zakresie projektów akademickich, wymiany studentów i kadry oraz dzielenia się wiedzą.

– Z radością powitamy indonezyjskich studentów w Collegium Civitas i rozpoczniemy współpracę przy realizacji wspólnych przedsięwzięć akademickich. Nowe możliwości edukacyjne mogą być szczególnie interesujące dla naszych studentów stosunków międzynarodowych i studiów azjatyckich – dodaje dr Maniszewska.

Collegium Civitas plasuje się wysoko w krajowych rankingach szkół wyższych w Polsce. Dzięki wykładowcom z międzynarodowym doświadczeniem, znanym i cenionym nie tylko w kraju, ale i na świecie, studentom z ponad 50 krajów, licznym projektom badawczym i szerokiej gamie studiów w języku angielskim, nasza uczelnia jest jednym z liderów w dziedzinie internacjonalizacji.  Ściślejsza współpraca z indonezyjskimi partnerami wpisuje się w strategię dalszego umacniania międzynarodowej pozycji Collegium Civitas.