Współpraca z Stetson University

Udostępnij strone

10.08.2018

Collegium Civitas i Stetson University podpisały Memorandum of Understanding dotyczące współpracy naukowej i badawczej. Wspólne działania będą realizowane w zakresie wymiany studentów i wykładowców, projektów badawczych, konferencji naukowych i sympozjów.

Istotnym obszarem przyszłej współpracy jest opracowywanie i realizacja programów szkoleniowych, takich jak krótkoterminowe kursy i szkolenia zagraniczne (study abroad programs). Collegium Civitas prowadzi już program Szkoły Letniej (Summer School) dla amerykańskich studentów. W tym roku gościliśmy ponad 60 studentów z USA na sześciu kursach tematycznych poświęconych: bezpieczeństwu, kryminologii, cyberbezpieczeństwu, historii i różnorodności kulturowej.

Stetson jest cenionym w Stanach Zjednoczonych uniwersytetem założonym w 1883 r., składającym się z czterech college’ów i szkół, położonych w centralnej części Florydy. Misją Stetson University jest zapewnienie edukacji na najwyższym poziomie w kreatywnej, twórczej społeczności, w której spotykają się uczenie się i wartości oraz wspieranie rozwoju przymiotów umysłu i charakteru, tak by studenci mogli wykorzystać swój pełny potencjał.  Dzięki znakomitej kadrze akademickiej zapewniającej wysoki poziom edukacji, wielowymiarowemu zaangażowaniu społecznemu Stetson zdobył uznanie w całym kraju plasując się – według ostatnich badań krajowych – wśród najlepszych uniwersytetów. Stetson University jest uważany za jedną z najlepszych uczelni m.in. przez U.S. News, Washington Monthly, MilitaryFriendly.com.

Collegium Civitas jest jednym z liderów w dziedzinie umiędzynarodowienia z wieloma wykładowcami znanymi w kraju i poza jego granicami, studentami z ponad 60 krajów, licznymi projektami badawczymi i szeroką ofertą studiów w języku angielskim. W prestiżowym rankingu „Perspektywy 2018” zajmuje 3 miejsce w kategorii „umiędzynarodowienia” wśród wszystkich polskich uczelni. Wraz z nowo podpisanym partnerstwem ze Stetson University oraz rozwojem programu Szkoły Letniej, Collegium Civitas wzmacnia współpracę z amerykańskim środowiskiem akademickim.