Collegium Civitas umacnia swoją międzynarodową pozycję

Udostępnij strone

07.05.2018

7 maja 2018 roku w Warszawie Rektor Collegium Civitas prof. Stanisław Mocek, Kanclerz CC Magdalena Wypych oraz Prezes Hiszpańsko-Polskiej Izby Handlowej Javier Sosnowski podpisali List Intencyjny na rzecz współpracy w dziedzinie edukacji.

Obie instytucje wyraziły wolę wspólnego działania w celu wzmocnienia współpracy edukacyjnej pomiędzy Polską i Hiszpanią, w tym na rzecz rozwoju współpracy w obszarze międzynarodowych projektów realizowanych w partnerstwach między uczelniami wyższymi i biznesem. Hiszpańsko-Polska Izba Handlowa (Cámara de Comercio Hispano Polaca) oraz nasza uczelnia będą współpracować również w zakresie inicjatyw akademickich służących: wymianie studenckiej, rozwojowi polsko-hiszpańskich projektów dydaktycznych oraz wspieraniu  studenckich inicjatyw stażowych we współpracy z hiszpańskimi przedsiębiorcami.

Współpraca z Hiszpańsko-Polską Izbą Handlową jest kolejną inicjatywą wpisującą się w strategię dalszego umacniania międzynarodowej pozycji Collegium Civitas.

Przypomnijmy, że w kwietniu  br. w Collegium Civitas – we współpracy z Fundacją im. Prof. Andrzeja Dembicza – powołano Ośrodek Badań nad Ameryką Łacińską i Karaibami. Jednym z pierwszych projektów nowego ośrodka są innowacyjne studia podyplomowe „Ameryka Łacińska: biznes i kultura”, w ramach których słuchacze będą mieli również możliwość skorzystania z know-how przedstawicieli Hiszpańsko-Polskiej Izby Handlowej.