Wakacyjne badania terenowe – 6 krajów w 14 dni

W jaki sposób połączyć badania terenowe w 6 państwach z wakacjami? Jakie to uczucie badać inne kultury u ich źródeł? Pracownia Bezpieczeństwa Kulturowego Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas, Zarząd Samorządu Studenckiego CC, Koło Naukowe Cross Cultural Awareness Association oraz Fundacja El Karama zapraszają do udziału w projekcie wspólnej nauki w terenie –„Bałkanica 2018”.

„Bałkanica 2018” to projekt organizowany od kilku lat przez dr Magdalenę El Ghamari, którego celem jest działalność naukowa i prowadzenie badań terenowych na obszarze Bałkan.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się

26 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 w sali 1222

W trakcie wyjazdu studenci wezmą udział w zblokowanych zajęciach takich jak „Kultura jako narzędzie dyplomacji” obejmujących kreowanie pozytywnego wizerunku kraju, zwalczanie stereotypów i budowę marki narodowej czy „Komunikacja międzykulturowa” poświęconych mediom, współczesnej kulturze arabskiej, roli religii i zderzeniu cywilizacji.

W programie znajdą się również wykłady i warsztaty dotyczące świata islamu: jego historii, doktryny polityczno-religijnej i podstaw prawa kanonicznego. Uczestnicy zapoznają się również z tematyką konfliktów i napięć międzykulturowych, sytuacją geopolityczną, kwestiami społecznymi i kulturowymi na obszarze Bałkan. Będą również badać konkretne przypadki i sprawy związane z kwestiami bezpieczeństwa w Albanii i Kosowie.

Plan wyjazdu

• Sarajewo (noc), Mostar (noc), Kravice i Jajce – 2 noce w Bośni
  • Kotor, Boka Kotorska, Budva,  Jezioro Szkoderskie, Stary Bar Ulcijn (tu nocleg) – 3 noce w Czarnogórze
  • Durres, Golem – 2 noce w Albanii
  • Ohrid, Skopje – 2 noce w Macedonii
  • Belgrad – 1 noc w Serbii
  • Budapeszt – 1 noc na Węgrzech.

Proponowany termin: koniec września – początek października 2018 r.

Koszt: 500 euro (obejmuje: ubezpieczenie, wszystkie przejazdy, noclegi i śniadania w formie bufetu przygotowywane wspólnie przez uczestników wyprawy)

Warunkiem organizacji wyjazdu jest zebranie minimum 35 osobowej grupy uczestników.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 czerwca na adres e-mail: magdalena.elghamari@civitas.edu.pl
W tytule maila prosimy o wpisanie tematu: Bałkanica2018 oraz imienia i nazwiska

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Zapraszamy do udziału w wyjeździe.