Święta w Collegium Civitas po raz pierwszy w trybie online

Udostępnij strone

06.04.2020

W czasie, kiedy jesteśmy od siebie bardziej oddaleni niż dotychczas, warto dzielić się sprawdzonymi sposobami na oswojenie izolacji i miłe spędzenie wolnego czasu. Pracownicy Collegium Civitas postanowili pokazać, jak sobie radzą w tej nietypowej sytuacji oraz jak przebiegają ich przygotowania do świąt wielkanocnych.

Dbając o zdrowie własne, ale i wszystkich tych, którzy nam towarzyszą w życiu zawodowym oraz prywatnym, od 18 marca działalność administracyjna oraz dydaktyczna została przeniesiona do trybu zdalnego.

Mimo że zmieniliśmy „światy”, nie zmieniliśmy naszych przyzwyczajeń i tego, co lubimy i uważamy za ważne. Jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie, teraz e-kontakcie. Często się czytamy, zwykle się słyszymy, bywa, że widzimy na monitorach, a zdarza się też i tak, że wszystko to dzieje się w jednej chwili… teraz e-chwili.


 

Pani Aleksandra Śreniawska na podesłanych zdjęciach pokazuje, jak przygotowuje się do zajęć ze studentami. A w wolnych chwilach…

 

Pani Aleksandra podzieliła się z nami przepisem

 • 180 ml mleka
 • 150 ml oleju
 • 1 jajko
 • 1/3 olejku zapachowego
 • Wszystko mieszamy widelcem 🙂 i dodajemy:
 • 35 dag maki
 • 15dag cukru
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 1 łyżeczka cukru waniliowego
 • 1/2 łyżeczki sody
 • … i ewentualne dodatki według uznania, mogą być maliny, orzechy, banan, żurawina, migdały, jagody, czekolada – co kto lubi 🙂

 


 

Z kolei Małgorzata Sieradzka, kierownik Działu Studiów Podyplomowych, Kursów i Warsztatów, dzieli się z nami taką refleksją:

„Życie jest jak lustro, samo się do Ciebie nie uśmiechnie.”

I dlatego proponuje: „Uśmiechajmy się więc jak najczęściej. Cieszmy się z drobiazgów i odnajdujmy w sobie to, co już dawno zapomniane… dzieci… artystów… poetów… malarzy… piosenkarzy…

Życzy nam wszystkim „Wspaniałych Świąt i cudownych chwil!”

A na zakończenie dzieli się z nami spostrzeżeniem: „kogo odnalazłam w sobie niech świadczy zdjęcie 😉 ”.

 

 


Aleksandra Woźniak, kierownik Działu Spraw Dyplomowych, proponuje wielkanocny quiz (dla odważnych i bystrych umysłów) i prosi o znalezienie dwóch różnic na poniższych zdjęciach. Odpowiedzi można przesyłać na adres: hr@civitas.edu.pl.

Nagrodą jest uczestnictwo w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez Olę, w trakcie których będzie możliwość nauczenia się m.in. ozdabiania pisanek lub wykonywania bombek świątecznych (dla jasności – na Boże Narodzenie).

 

 


Jeśli już korzystając z przedstawionych wzorów i przepisów ozdobimy pisanki, upieczemy ciasta i przygotujemy mnóstwo muffinek to znaczy, że zasłużyliśmy na odpoczynek i nagrodę. Tym razem filmową. Usiądźmy wygodnie w fotelu w oczekiwaniu na seans filmowy.

Michał Kosiński, specjalista ds. studenckich, który zainicjował w naszej uczelni cykl Civitas Movie, zaprasza na filmową przygodę. Zawsze przed projekcją polecanego przez siebie filmu robi krótki wstęp. Oto on::

„W czasie globalnego kryzysu, pandemii i izolacji w domu, warto się trochę rozerwać, zrelaksować. Gdy ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani informacjami, nie oszukujmy się niezbyt radosnymi, ile osób zostało zarażonych, ile zmarło, gospodarka leci na łeb na szyję, warto sprawić sobie odrobinę radości. Dlatego chciałbym Wam polecić film, który na pewno wywoła uśmiech na Waszych twarzach i pozwoli, choć na 1,5 h zapomnieć o zaistniałej sytuacji w kraju.

„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże” to kontynuacja świetnie przyjętej przez widownię i krytyków francuskiej komedii z 2014 roku. Tym razem córki katolickiego, burżuazyjnego małżeństwa postanawiają wraz ze swoimi rodzinami wyjechać z ukochanej przez ojca Francji. Państwo Verneuil chce za wszelką cenę zatrzymać dzieci i wnuki w kraju. Pełna ciepła i dobrego humoru komedia po raz kolejny pokazuje, jak stereotypy rasowe, etniczne są w nas zakorzenione. Twórcy w piękny, ironiczny, czasami sarkastyczny sposób wyśmiewają się z tych ludzkich zaściankowych poglądów. Podobnie jak w pierwszej części, nie zabraknie zabawnych dialogów, absurdalnych scen i nowych wątków, które poprawią nasz humor”.