Studenci lubią nasze studia! (wyniki badania)

Udostępnij strone

07.10.2016

Najnowsze wyniki dają wiele powodów do zadowolenia całemu zespołowi uczelni: 9 na 10 studentów jest zadowolonych z wysokiego poziomu kształcenia i atmosfery panującej na uczelni.

W Collegium Civitas programy nauczania są konsultowane z pracodawcami i tworzone we współpracy z biznesem oraz międzynarodowymi partnerami. Kształcenie dopasowane do potrzeb rynku pracy oraz poszerzające horyzonty intelektualne to wyróżnik Collegium Civitas wśród innych uczelni, który powoduje, że co roku jest ona jednym z pierwszych wyborów wielu maturzystów. Jednocześnie stale prowadzone są badania satysfakcji ze studiowania w Collegium Civitas.

W badaniu przeprowadzonym w ostatnim roku akademickim 86,8% respondentów jest zadowolone ze studiów, a 85,1% poleciłoby studia w Collegium Civitas znajomym. Warto podkreślić, że studia są polecane ze względu na wysoką ocenę programu studiów. Wynika to z podejścia uczelni do oferty edukacyjnej, która jest całkowicie autorska i oparta o najnowsze światowe trendy w edukacji m.in. w programach kładziemy nacisk na tzw. „kompetencje miękkie”, w szczególności na umiejętność komunikacji i negocjacji, które pracodawcy wskazują obecnie jako kluczowe dla osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie respondentów w roku akademickim 2015/2016.

studenci_lubia_cc_aktualnosci