Redaktor Beata Tadla o dziennikarstwie (i nie tylko) w Collegium Civitas

Udostępnij strone

30.11.2015

Beata Tadla – jedna z najbardziej popularnych polskich dziennikarek – była gościem podczas wydarzenia, które odbyło się 24 listopada 2015 r. Spotkanie zorganizował Aleksander Hamerski z Samorządu Studentów CC przy współpracy z red. Barbarą Hrybacz, która jest jedną z wykładowczyń CC i prowadzi m.in. zajęcia związane z karierami dziennikarzy.

W pierwszej części, poświęconej dziennikarstwu, red. Tadla opowiedziała o tym, jak wyglądała jej droga kariery od początków w radiu aż do telewizji publicznej. Mówiła o momentach, które były dla niej najbardziej wymagające, ale nie zabrakło też humoru przy okazji wspominania wszelkiego rodzaju wpadek zaliczonych na wizji.

Druga część była związana z kulturą języka i miała na celu podkreślenie powodów, dla których należy dbać o język polski. Beata Tadla, zdobywczyni tytułu Mistrz Mowy Polskiej, zwróciła uwagę na takie zagadnienia jak coraz częstsze zapożyczane słów z języka angielskiego, czy wysławianie się w sposób zrozumiały dla odbiorcy.

Ostatnia część składała się z pytań zadawanych przez publiczność, wśród której znajdowali się m.in. studenci z kierunku dziennikarstwa. Była to doskonała okazja na poruszenie praktycznych kwestii związanych z zachowaniem spokoju przed dużą publicznością, przygotowywaniem się do wywiadów, czy zapanowaniem nad aparatem mowy w stresujących sytuacjach.

Spotkanie trwało około półtorej godziny i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.