Prof. S. Mocek i dr M. Troszyński w London School of Economics

Udostępnij strone

“We, the people: Political, media and popular discourses of ‘us’ and ‘them’” to wydarzenie, które odbędzie się 26-27 października w Departamencie Mediów i Komunikacji London School of Economics. Collegium Civitas reprezentować będą rektor prof. Stanisław Mocek i dr Marek Troszyński.

Prof. S. Mocek przedstawi temat: „Przeciwległe bieguny: polityczne i społeczne dyskursy na temat narodu, demokracji i Europy”, a dr R. Troszyński opowie o „Liberalnych i nieliberalnych spotkaniach Polski z uchodźcami”.

Populizm rośnie na całym świecie. Wybory rządu Fideszu na Węgrzech w 2010 r. i Prawa i Sprawiedliwości w Polsce w 2015 r., wstrząsy z powodu Brexitu i Trumpa w 2016 r., a także ostatnie wybory w najważniejszych państwach europejskich, w tym w Austrii, Włoszech, Francji, Niemczech, Holandii i Szwecji, doprowadziły prawicowe partie populistyczne do władzy i dały im szansę kształtowania polityki. Podczas gdy odbyło się wiele dyskusji na temat różnych politycznych aspektów populizmu, jego trwałych ataków na instytucje prawne liberalnej demokracji, jego prawdopodobnych przyczyn i konsekwencji, nasze dwudniowe sympozjum zbada strategie komunikacyjne i populistyczne dyskursy dotyczące społeczeństwa. Seminarium będzie poświęcone zagadnieniom polityki tożsamości, a także politycznym, medialnym i społecznym narracjom dotyczącym „nas” i „ich” w Europie i poza nią.

Więcej informacji: www.lse.ac.uk