Prof. Ari Kokko gościł w Collegium Civitas

Udostępnij strone

27.10.2015

O relacjach między Unią Europejską oraz Skandynawią a Chinami mówił 26 października w Collegium Civitas dyrektor Centrum Studiów Azjatyckich z Copenhagen Business School.

Spotkanie odbyło się w ramach klubu Centrum Studiów Polska Azja (CSPA ) – czołowego polskiego think-tanku zajmującego się Azją i Dalekim Wschodem, dzięki któremu w Collegium Civitas można m.in. spotykać się z wybitnymi specjalistami ds. Azji z całego świata.

Prof. Kokko podczas spotkania odpowiadał też na pytania jego uczestników, w tym o jego własne wykłady dla studentów w Azji: jak tamtejsi studenci się komunikują, o co pytają, czego oczekują i czy zajęcia i wykłady w Azji są podobne do tych w Skandynawii i Europie.

Dziękujemy profesorze!

Więcej o naszym gościu:
Ari Kokko jest wykładowcą w Copenhagen Business School i dyrektorem Centrum Studiów Azjatyckich w tej uczelni. Profesor Kokko koncentruje się w swoich badaniach na roli handlu i inwestycji bezpośrednich w procesach rozwojowych. W ostatnich latach zajmował się przede wszystkim Chinami, Wietnamem i Azją Wschodnią. Przed dołączeniem do CBS profesor między innymi wykładał handel międzynarodowy na uniwersytecie Åbo Akademi w Finlandii oraz pełnił funkcję dyrektora Centrum Badań nad Ekonomią Chin w Wyższej Szkole Handlowej w Sztokholmie.

Informacja ze stronywww.polska-azja.pl

Autor: e-mail: admin@polska-azja.pl