Pożegnanie prof. dr Teresy Rakowskiej-Harmstone

Udostępnij strone

05.01.2017

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesor Dr Teresy Rakowskiej-Harmstone, wybitnej uczonej z zakresu nauk politycznych, przenikliwej znawczyni problematyki przemian w Europie Wschodniej okresu komunizmu. Z jej prac korzystało kilka pokoleń studentów na całym świecie. Do końca swojego życia była profesorem Collegium Civitas, związana z naszą uczelnią od początku jej utworzenia – w latach 1997-2002 kierowała Katedrą Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas. Profesor Rakowska-Harmstone przez większą część swojej akademickiej pracy była profesorem Carleton University w Ottawie (Kanada) – dyrektorem Instytutu Nauk Politycznych, a także przez 10 lat Associate Fellow Harvard University.

Jej mądrość i szlachetność będzie dla nas i naszych studentów niedoścignionym wzorem do naśladowania. Pracowała naukowo do ostatnich dni swojego życia.

Synowi oraz Jego Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia.

Rektor, Prezydent, Senat, współpracownicy i studenci Collegium Civitas

 

Msza żałobna odprawiona zostanie w sobotę, 7 stycznia o godz. 12.00, w kościele oo. Jezuitów na ul. L. Narbutta 21 (parafia św. Szczepana, Mokotów).

 

trh