Poczuj magię studiowania!

Udostępnij strone

14.05.2018

W samym sercu Warszawy, na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki, mieści się Collegium Civitas, nowoczesna uczelnia o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia – docenione m.in. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, unikatowe w skali kraju specjalności stworzone we współpracy z pracodawcami, wysoki poziom umiędzynarodowienia, a także szerokie perspektywy rozwoju zawodowego absolwentów w Polsce i za granicą.

Studia, które przygotowują do wyzwań przyszłości

W Collegium Civitas co roku aktualizujemy ofertę edukacyjną badając dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku pracy, bieżące i przyszłe wyzwania społeczno-gospodarcze oraz nowe trendy technologiczne i rozwojowe. W ramach 6 obszarów tematycznych – Bezpieczeństwo i analiza informacji, Dziennikarstwo i nowe media, Psychologia i coaching, Socjologia, kultura i sztuka, Stosunki międzynarodowe i dyplomacja, Zarządzanie i marketing – uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe, prowadzone w języku polskim, angielskim oraz dwujęzyczne (polsko-angielskie). Studia przygotowujące do wyzwań przyszłości muszą nie tylko dostarczać odpowiednią wiedzę, ale także kompetencje do jej zastosowania. Z tego względu znaczna część zajęć na wszystkich kierunkach ma wymiar praktyczny i jest realizowana w formule warsztatów. Nasi studenci przygotowują biznesplany, prezentacje, prowadzą negocjacje, przedstawiają hipotezy, prowadzą badania i samodzielne projekty. Zdobytą wiedzę testują w trakcie krajowych i zagranicznych praktyk oraz płatnych staży.

Podwójny dyplom, perfekcyjna znajomość języków obcych i kariera za granicą

Porozumienia z brytyjską państwową uczelnią Anglia Ruskin University w Cambridge oraz z West Virginia University w Stanach Zjednoczonych gwarantują studentom uzyskanie podwójnego dyplomu magisterskiego. Lektoraty w specjalistycznych pracowniach EMPIK-u stanowią świetne przygotowanie do udziału w międzynarodowym programie Erasmus+, projektach edukacyjnych realizowanych w Belgii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech oraz jednocześnie roztaczają szerokie perspektywy zawodowe przed absolwentami Collegium Civitas.

Mistrzowie i mentorzy – eksperci z międzynarodowym doświadczeniem

Kadrę naukowo-dydaktyczną tworzą praktycy z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym w dyplomacji, renomowanych instytucjach publicznych i administracji, firmach czy mediach, m. in.: Jacek Żakowski – publicysta i komentator tygodnika „Polityka”, Joanna Berendt – dziennikarka New York Times, prof. Krzysztof Zanussi – reżyser filmowy i teatralny, prof. Paweł Dobrowolski – były ambasador w Kanadzie i na Cyprze, pięciokrotny rzecznik prasowy MSZ, dr Krzysztof Liedel – ekspert ds. bezpieczeństwa i zwalczania terroryzmu międzynarodowego, dr Kerry Longhurst – laureatka prestiżowych grantów Jean Monnet.

Miejsce, gdzie spełniają się marzenia, a pasja zamienia się w sukces

W Collegium Civitas tworzymy przestrzeń do rozwoju studenckich zainteresowań, talentów oraz oferujemy wsparcie w zakresie realizacji marzeń i planów, które mogą mieć korzystny wpływ na ich karierę zawodową. Jednym z najnowszych, zrealizowanych z sukcesem projektów studenckich jest Radio Pałacc, które powstało w wyniku współpracy studentów kierunku Dziennikarstwo i nowe media Collegium Civitas oraz Romana Kurkiewicza, wykładowcy uczelni, znanego i cenionego dziennikarza Radia TOK FM. Radio Pałacc, projekt doradczy „K jak Kariera, Karierą w Przyszłość”, warsztaty organizowane przez koło naukowe Cross Cultural Awareness Association oraz konferencje Koła 3D-Diplomacy to tylko niektóre przykłady przedsięwzięć, które powstały dzięki indywidualnej współpracy studentów z wykładowcami, w ramach wyjątkowej relacji mistrz – uczeń.

Lokalizacja w centrum Warszawy i wysoki komfort studiowania

Doskonała lokalizacja uczelni w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki (VII-XII piętro) sprawia, że dojazd na zajęcia jest dogodny i szybki. Dodatkowo, na terenie Pałacu Kultury i Nauki możesz korzystać z bogatej oferty restauracji, barów, sklepików, kawiarni, a po zajęciach pójść do kina, na wystawę lub na przedstawienie teatralne.

Przekonaj się, co kryje XII piętro PKiN! Odkryj magię studiowania!

Obszary tematyczne:

Studia w języku polskim, angielskim oraz dwujęzyczne (polsko-angielskie)

Rekrutacja trwa! Sprawdź szczegóły: WYBIERZ SWÓJ PROGRAM