Pierwszy Dzień Pokoju w Collegium Civitas za nami!

Udostępnij strone

14.10.2019

12 października – dzień po ogłoszeniu Pokojowej Nagrody Nobla i dzień przed wyborami parlamentarnymi w Polsce – w Collegium Civitas odbył się CC Day of Peace.

Były ożywione dyskusje, był networking w pełnej krasie, było też miejsce na planowanie wspólnych działań: studentów, wykładowców, ekspertów oraz tych, którym pokój i przyszłość nie są obojętne.

Wykład gościnny o roli młodych ludzi i sztuki w budowaniu pokoju wygłosił Christian Cito Cirhigiri. Twórca kampanii Peacemaker 360 mówił o swoich doświadczeniach z Demokratycznej Republiki Konga i Kolumbii.

O działaniach pokojowych we współczesnym świecie rozmawiali znakomici goście: Vanessa Tinker, Giovanna di Mauro, Piotr Łukasiewicz i nasz gość specjalny Christian Cirhigiri. Dyskusje moderowali Elisa Babkina, przewodnicząca organizacji studenckiej Young Peacebuilders’ Student Association „Youth for Peace” (organizator wydarzenia), oraz Jakob Cronberg, wiceprzewodniczący stowarzyszenia.

Słowo wstępne wygłosiła natomiast Katarzyna A. Przybyła, kierowniczka specjalności International Peace and Conflict Studies w Collegium Civitas.

Niejednokrotnie i w czasie oficjalnych wystąpień, i w rozmowach kuluarowych padało stwierdzenie: „to dopiero początek”. Nie mamy żadnych wątpliwości, że tak właśnie jest!