NIEPEŁNOSPRAWNI W SHOW-BIZNESIE

Udostępnij strone

09.10.2017

W ramach Dni Adaptacyjnych odbywających się w Collegium Civitas, 5 października w Warsztacie Warszawskim odbyło się wydarzenie o charakterze integracyjnym pt. „Niepełnosprawni w show-biznesie”. Jest to kontynuacja cyklu spotkań w ramach akcji „Niepełnosprawność?… Nie ogranicza mnie!!!”.

Impreza rozpoczęła się pokazem tańca w wykonaniu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wystąpiła utytułowana para ze Stowarzyszenia Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet: Paweł Karpiński i Joanna Reda, zdobywcy Pucharu Świata, obecni Mistrzowie Europy. Dziesięciokrotni Mistrzowie Polski w kategorii duo.

Kolejnym gościem była założycielka i prezes Fundacji „Jedyna Taka” Katarzyna Wojtaszek-Ginalska, pomysłodawczyni projektu „Jedyna taka mama” (dotyczącego macierzyństwa kobiet z niepełnosprawnością), organizatorka wyborów Miss Polski na Wózku.

Swój punkt widzenia na życie osób niepełnosprawnych zaprezentowała Olga Alaba, Miss polski na wózku 2013 r.

Fundacja „Jedyna Taka” była gospodarzem i organizatorem tegorocznych finałów „Miss Wheelchair World 2017”, które odbyły się 7 października w Warszawie.

Spotkanie poprowadziły pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych Collegium Civitas Anastasiya Padlikowska oraz wolontariuszka Centrum Karier Collegium Civitas Grażyna Mrozowska.

Partnerem imprezy oraz sponsorem nagrody – biznesowej sesji zdjęciowej dla jednego z uczestników spotkania było Studio Projektowe PAKA.