Naukowcy z CC w organizacji Women In International Security Poland

Udostępnij strone

23.03.2018

20 marca 2018 roku w siedzibie Senatu RP odbyła się sesja inicjująca działania Women In International Security Poland (WIIS Poland).

Członkiniami zespołu zostały dr Agnieszka Bukowska i dr Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas.

W wydarzeniu wzięła udział minister Anna Maria Anders, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocniczki prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego oraz minister Renaty Szczęch, podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Minister Anders w swoim wystąpieniu podkreślała rolę kobiet we współczesnym świecie, wskazując także na własne doświadczenie międzynarodowe, które pragnęłaby przekazać w celu rozwijania myśli WIIS Poland.

Równie istotne słowa skierowała minister Renata Szczęch, która akcentowała dynamikę wzrostu udziału kobiet w służbach mundurowych na wielu szczeblach. Zwróciła uwagę na niejednokrotnie trudne obszary działań służbowych, w których panie wywiązują się ze swoich obowiązków we wzorowy sposób. Inauguracja była ponadto okazją do dyskusji o sposobie wsparcia kobiet w życiu publicznym, a także okazją do rozmów o dalszych założeniach programowych.

WIIS Poland jest oddziałem globalnej organizacji, której celem jest wspieranie rozwoju zawodowego i akademickiego kobiet w dziedzinach związanych ze stosunkami międzynarodowymi i bezpieczeństwem.