Międzynarodowe warsztaty migracyjne dla studentów CC

Udostępnij strone

20.03.2018

Czy migracja może być bezpieczna? Jak zadbać o obywateli Starego Kontynentu i przybyszów z różnych stron świata? W jaki sposób komunikować sprawy związane z migracją, aby nie tworzyć sytuacji problemowych?

Pracownia Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas i Uniwersytet Fulda w Niemczech zapraszają studentów do udziału w międzynarodowych warsztatach migracyjnych, które odbędą się 8 maja w siedzibie uczelni w Pałacu Kultury i Nauki.

Międzynarodowe warsztaty to okazja do prowadzenia rozmów na ważny i aktualny temat dotyczący szeroko pojętej migracji ludności oraz poznania różnych punktów widzenia.

W warsztatach prowadzonych w języku angielskim wezmą udział m.in. uczestnicy z Niemiec i Włoch, którzy wraz ze studentami z Polski będą wspólnie pracować nad wnioskami lub rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa, polityki Unii Europejskiej, radykalizacji i roli mediów.

Spotkanie rozpoczną wykłady gościnne, które będą miały miejsce między godziną 9:00 a 10:00. Pozostała część warsztatów będzie poświęcona pracy grupowej, a następnie prezentacji wniosków, która zakończy się około godz. 15:00.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie listu motywacyjnego w języku angielskim do 31 marca br. na adres: e-mail: magdalena.elghamari@civitas.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.