„Meksyk: teatr wojen narkotykowych” – spotkanie z Jerzym Suchockim

Udostępnij strone

22.07.2015

Retrospekcja Cafe, ul. Bednarska 28/30 (Warszawa), 23 lipca 2015 r., godz. 17:30

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz Zbigniew Kowalski & Partnerzy zapraszają na spotkanie „Meksyk: teatr wojen narkotykowych”, którego bohaterem będzie Jerzy Suchocki. Podczas spotkania będzie możliwość wysłuchania relacji o tym, jak wyglądała walka z międzynarodowym handlem narkotykami od osoby, która obserwuje ją od 25 lat. Będzie to relacja człowieka, który znajduje się niemal w centrum tych zdarzeń, patrząc na nie z perspektywy dziennikarza i naukowca.

Zachęcamy do zadawania pytań!

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i handlu narkotykami – szczególnie zaś osoby, które chcą w przyszłości dołączyć do grona studentów studiów podyplomowych „Kryminologia z Elementami Detektywistyki” w Collegium Civitas.

PROGRAM:
17:30 – 19:00           wykład Jerzego Suchockiego
19:00 – 19:30           dyskusja
19:30 –                       nieformalna część spotkania

Zapraszamy!!!

Jerzy Suchocki

Jerzy Suchocki – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych, antropolog, kulturoznawca i dziennikarz spędził ostatnie ćwierćwiecze w Meksyku, obserwując z bliska wojnę, jaką z kartelami narkotykowymi toczy sam Meksyk, jak i społeczność międzynarodowa. Wykładowca akademicki, dziennikarz, autor książek „Pani morderców – Santa Maria de los asesinos”, „Spirala strachu – Meksyk 2015” i „Na szlaku koki” oraz artykułów naukowych, a także tekstów o tematyce społeczno- politycznej (dziennikarstwo śledcze), kulturalnej i sytuacjach specjalnych.