Marketing internetowy i e-commerce oraz Neuromanagement to studia z przyszłością!

Udostępnij strone

18.03.2020

Miło nam poinformować, że specjalność Marketing internetowy i e-commerce oraz studia podyplomowe Neuromanagement uzyskały prestiżowy certyfikat „Studia z przyszłością” przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Collegium Civitas zostało też docenione certyfikatem nadzwyczajnym jako Lider jakości kształcenia.

Konkurs „Studia z Przyszłością” służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych programów studiów na polskich uczelniach. Certyfikatem wyróżniane są kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy.

 

Nagrodzone programy – Marketing internetowy i e-commerce

Komisja doceniła program specjalności Marketing internetowy i e-commerce szczególnie za nowoczesną koncepcję kształcenia, wysoką jakość realizowanego programu oraz dostosowanie go do rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Doceniono również klarowność programu studiów, nastawienie na wyniki i wykorzystanie nowoczesnych metod dydaktycznych. Bardzo ważnym kryterium, w którym również uzyskaliśmy maksimum punktów, jest kreowanie u studentów kompetencji społecznych w realizacji ról zgodnych z profilem absolwenta i kształtowanie umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.

Marketing internetowy i e-commerce to praktyczne studia przyszłości wychodzące naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się sektora branży internetowej.

Program specjalności został opracowany i będzie realizowany we współpracy z ekspertami ze Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska w formule tzw. studiów dualnych, czyli kształcenia przemiennego opartego na 3 filarach:

  • zajęciach akademickich w siedzibie Collegium Civitas
  • zajęciach praktycznych w siedzibie IAB Polska
  • zajęciach bezpośrednio w postaci staży u poszczególnych pracodawców.

Partnerami staży dla studentów Collegium Civitas były największe agencje kreatywne i domy mediowe: Leo Burnett, Liquid Tread, Performics, Publicis, Saatchi & Saatchi, Spark, Starcom, Zenith.

 

Nagrodzone programy – Neuromanagement

Komisja doceniła również studia podyplomowe Neuromanagement szczególnie za dopasowanie do potrzeb rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Doceniono również klarowny program studiów, stworzony przez dr Monikę Kłos, kierownik studiów podyplomowych Neuromanagement, oraz mierzalne efekty kształcenia, pozwalające wyposażyć słuchaczy w kompetencje pożądane przez pracodawców.

Studia podyplomowe na kierunku Neuromanagement stanowią nowatorską odpowiedź na rosnące potrzeby wsparcia rozwojowego menedżerów, opartego na danych naukowych (evidence-based approach).

Celem studiów jest doskonalenie indywidualnego potencjału managera każdego szczebla na podstawie najnowszej wiedzy z dziedziny neuronauki. Kierunek przygotowuje profesjonalnych liderów, znających arkana mózgu, będącego generatorem każdej ludzkiej decyzji – to w sposób bezpośredni przekłada się na skuteczniejsze zarządzanie zespołami i własnym potencjałem.

Zapraszamy do wysłuchania, co o idei studiów z zakresu neuromanagmentu mówią dr Monika Kłos, kierownik studiów podyplomowych Neuromanagement, i dr Adam Zemełka, wykładowca na studiach Neuromanagement:

https://www.youtube.com/watch?v=Hxaxcs85gLw

 

 

O przyznaniu wyróżnień „Studia z przyszłością” decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W Komisji zasiadają również przedstawiciele środowiska gospodarczego i organizacji pozarządowych zajmujących się jakością kształcenia.

 

Gala V edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z przyszłością” 2019/2020

Wręczenie nagród w V edycji konkursu „Studia z przyszłością” odbyło się podczas uroczystej gali w Pałacu PAN w Jabłonnie 10 marca 2020 r. Uczestniczyli w niej rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i kierownicy katedr reprezentujący kilkadziesiąt instytucji akademickich, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Collegium Civitas reprezentowała prof. Małgorzata Baran, prorektor ds. rozwoju strategicznego. Na Gali obecna była również Ewa Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji IAB, partnera biznesowego studiów dualnych na specjalności Marketing internetowy i e-commerce.

Pełna fotorelacja z Gali dostępna jest na stronie programu: http://www.studiazprzyszloscia.pl/strona-97