Król Lear w reżyserii wykładowczyni Collegium Civitas

Udostępnij strone

01.08.2019

Z okazji obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o północy odbyła się premiera spektaklu Król Lear, przygotowanego przez wykładowczynię Collegium Civitas, Agnieszkę Korytkowską. Kolejne spektakle zaplanowano na 2, 3, 4 i 5 sierpnia, wszystkie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W roli tytułowej reżyserka obsadziła kobietę – Iwonę Bielską. W spektaklu wystąpią także: Sylwia Zmitrowicz (Goneril), Dorota Landowska (Regan), Paulina Walendziak (Kordelia), Arkadiusz Buszko (Kent), Grzegorz Falkowski (Edmund), Mariusz Bonaszewski (Gloucester) oraz Wojciech Brzeziński (Edgar).

Kostiumy do spektaklu przygotowała Magdalena Dąbrowska, a za projekcje wideo odtwarzane na wielkim ekranie odpowiadała Anna Hatłas. Muzykę napisał i zagrał zespół Atom String Quartet.

Muzeum Powstania Warszawskiego co roku produkuje spektakl. Wybiera reżysera lub reżyserkę, ale nie narzuca tekstu i tematyki. Dotychczas widzowie mieli okazję oglądać spektakle osadzone w rzeczywistości II wojny światowej, jak i te bardzo luźno z nią związane.