Komunikat dla studentów Collegium Civitas ws. sytuacji związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności Uczelni

Udostępnij strone

12.03.2020

W nawiązaniu do wcześniejszej informacji z dnia 10 marca br. w związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie całego kraju i wczorajszymi decyzjami władz państwowych przekazanymi na konferencji przez Premiera, Ministra Zdrowia i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo studentów i pracowników Collegium Civitas, Rektor w porozumieniu z zespołem rektorskim wprowadzają działania, zawarte w poniższym komunikacie.

Prof. Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas

Dr Paweł Maranowski, Prorektor ds. studenckich

 

Komunikat ws. sytuacji związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności Uczelni

 1. W odniesieniu do decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wszelkie zajęcia dydaktyczne (również lektoraty, praktyki i zajęcia WF) zostają zawieszone w terminie od 11.03. do 25.03. włącznie.
 2. Zajęcia na studiach stacjonarnych, które były zaplanowane w terminach 11-25 marca zostaną odrobione w tygodniu przedsesyjnym oraz w pierwszym tygodniu sesji egzaminacyjnej (tj. w dniach od 8 czerwca do 19 czerwca).
 3. Zajęcia na studiach niestacjonarnych, które były zaplanowane w dniach 21 i 22 marca zostaną odrobione w pierwszym terminie sesji egzaminacyjnej (tj. w dniach 27 i 28 czerwca).
 4. Zespół powołany przez Rektora przygotowuje plan realizacji zajęć w formie online.
 5. W sytuacji przedłużenia okresu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych w Polsce realizacja zajęć w Collegium Civitas w trybie online rozpocznie się od 26.03.2020 i trwać będą one w takiej formie aż do odwołania.
 6. Do 25 marca zawieszone zostają obrony prac dyplomowych. W sytuacji przedłużenia okresu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych w Polsce obrony prac dyplomowych w Collegium Civitas będą realizowane w trybie online.
 7. Wszystkie wydarzenia (spotkania, seminaria, konferencje, warsztaty itp.) nie odbywają się w Uczelni do odwołania. Dotyczy to również aktywności i wydarzeń organizowanych przez organizacje studenckie i koła naukowe.

UWAGA! W przypadku przedłużającego się okresu zawieszenia zajęć na Uczelni, wynikającego z zaleceń władz państwowych, będziemy informować na bieżąco o kolejnych krokach podjętych w celu realizacji zadań związanych z umożliwieniem uczestnictwa studentów Collegium Civitas w procesie dydaktycznym.

 

Ponadto informujemy, że:

 1. Działy Collegium Civitas funkcjonują w zmienionych godzinach (szczegóły: www.civitas.edu.pl/kontakt), zalecamy ograniczenie kontaktu do telefonu lub e-maila.
 2. W weekendy 14-15.03. oraz 21-22.03. uczelnia będzie zamknięta bez możliwości wejścia na teren uczelni (zostaną zablokowane windy oraz przejścia na klatkach schodowych).
 3. Utrzymane zostają dyżury Prorektora ds. studenckich we wtorki i czwartki w godzinach 12.00-16.00, ale będą się one odbywały zdalnie. W celu umówienia zdalnej konsultacji z Prorektorem ds. studenckich prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z Działem Spraw Studenckich.
 4. Rozpatrywanie podań studentów odbywa się wyłącznie w systemie obiegu dokumentów lub za pośrednictwem maila.
 5. Terminy przywróconych egzaminów i zaliczeń sesji zimowej dla studentów, którzy wnioskowali o przywrócenie terminu egzaminu/zaliczenia i uzyskali pozytywną decyzję, ulegają przedłużeniu o dwa tygodnie.
 6. Terminy złożenia pracy dyplomowej dla studentów, którzy wnioskowali o przedłużenie i uzyskali pozytywną decyzję, ulegają bezpłatnemu przedłużeniu o dwa tygodnie. Kontakt z wykładowcami jest możliwy przez cały czas, ale jedynie drogą mailową lub w innej ustalonej z wykładowcą wcześniej formie zdalnej.
 7. Studenci wybierający się na wymianę w ramach programu Erasmus+ i pozostałych programów wymiany mogą planować swój wyjazd zgodnie ze standardowymi ścieżkami postępowania, ale ze świadomością, że ich wyjazdy mogą być anulowane lub przesunięte w przypadku eskalacji kryzysu związanego z COVID-19. Studenci z zagranicy zgłaszający się na wymianę w ramach programu Erasmus+ będą traktowani zgodnie ze standardowymi ścieżkami postępowania, jednak również z zastrzeżeniami, o których mowa powyżej.

 

Przypadki i problemy specyficzne, nietypowe i trudne do przewidzenia w bieżących okolicznościach traktowane i rozwiązywane będą na bieżąco w trybie indywidualnym. We wszelkich tego typu sytuacjach prosimy o kontakt online z Działem Spraw Studenckich lub Prorektorem ds. studenckich, którzy przez cały czas pozostają do Państwa dyspozycji.

 

Zarządzenie Rektora Collegium Civitas nr 07/2020 z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie podjętych działań w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności uczelni.

 

Ponadto w mocy pozostają ustalenia dotyczące profilaktyki zdrowia i zasad higieny wskazane w poprzednich komunikatach dostępnych na stronie www.civitas.edu.pl:

https://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/aktualnosci/komunikat-dzialania-cc-przeciwdzialanie-rozprzestrzenianiu-sie-wirusa-covid-19-dn-10-03-2020

https://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/aktualnosci/komunikat-w-sprawie-profilaktyki-zdrowia