Inauguracja Collegium Dziecięcego

Udostępnij strone

06.10.2015

W sobotę 3 października uroczysty początek miało absolutne novum Collegium Civitas, czyli Collegium Dziecięce… dla studentów w wieku od lat 7 do 12.

Collegium Dziecięce to „mała uczelnia”, która od roku akademickiego 2015/2016 rozpoczyna wykłady dla najmłodszych studentów, zainspirowane ideą pierwszego Uniwersytetu Dziecięcego, który powstał w 2002 roku w Tybindze. Jego misją jest dostarczanie dzieciom wiedzy, jako realnego narzędzia rozumienia coraz szybciej zmieniającego się świata, w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Jego motto brzmi: „Chcę to wiedzieć!”

Do prowadzenia wykładów zaproszono wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Są to profesorowie z Collegium Civitas, zaprzyjaźnionych uczelni warszawskich, a także ludzie sztuki, kultury, znani dziennikarze oraz profesjonaliści z różnych dziedzin. Tematy wykładów pochodzą z następujących działów tematycznych: władza i społeczeństwo; ekonomia; moda, media i kultura; kosmos i wszechświat; inne kultury, inne cywilizacje; życie na Ziemi; ekologia; świat wirtualny; prawo i bezpieczeństwo; możliwości ludzkiego umysłu.

Wykład inauguracyjny „Jak uczy się mózg?” wygłosił Wojciech Mikołuszko, autora znakomitych książek dla dzieci.

Wszystkich zainteresowanych Collegium Dziecięcym zapraszamy na stronę http://civitas.edu.pl/collegium-dzieciece lub do kontaktu z panią Agnieszką Wnuk-Lipińską collegiumdzieciece@civitas.edu.pl