„In a heartbeat” – Collegium Civitas partnerem TEDx Warsaw w muzeum POLIN.

Udostępnij strone

05.04.2016

TEDx to międzynarodowy festiwal idei, ludzi i pomysłów, o których warto mówić. Na konferencji prezentują swoje idee naukowcy, politycy, artyści i działacze społeczni z Polski i z całego świata. Słuchaczami są aktywni młodzi naukowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni i kulturalni – ludzie, którzy chcą zmieniać otaczający nas świat. Collegium Civitas jako wiodąca uczelnia pod względem umiędzynarodowienia w Polsce została partnerem TEDx Warsaw.

– Kształcimy studentów aby potrafili odnaleźć się w międzynarodowym środowisku biznesu, ale zależy nam również na tym aby wiedzieli, że biznes może być wrażliwy społecznie i prowadzić do zrównoważonego rozwoju społecznego. Wiemy jak ważne jest aby patrzeć na zjawiska całościowo i je rozumieć. Dzisiaj to rozumienie otoczenia, firmy, korporacji ale też kontekstu społecznego jest kluczem do sukcesu. 20 lat temu menedżer mógł być specjalistą w swojej dziedzinie i osiągnąć sukces. Dziś to za mało. Musi być również specjalistą od komunikacji, mistrzem tzw. kompetencji miękkich. Tak kształcimy naszych studentów na kierunku Zarządzanie. Dla nich nowe media, komunikacja i psychologiczne aspekty zarządzania to będzie codzienność. TEDx to właśnie miejsce dla nich. – mówi Rektor Collegium Civitas prof. dr hab. Stanisław Mocek.

Jedynie 20% nowych inicjatyw kończy się oczekiwanym rezultatem. Powodem porażki zdecydowanej większości jest trudność w pozyskaniu akceptacji i zaangażowania ludzi. – mówiła ekspertka. Kluczowym zadaniem liderów w zmianie jest wyprowadzenie ludzi z nastawienia „nie da się” do postawy „damy radę i to ma sens!”.

Podczas TEDx zaproponowaliśmy uczestnikom we współpracy z Pracownią Gier Szkoleniowych inspirujący warsztat. Podczas gry symulującej zarządzanie zbadaliśmy predyspozycje każdego z uczestników. Niedawno Jane McGonigal mówiła, że gry komputerowe mogą tworzyć lepszy świat. Jak to zrobić grając w Warcraft? Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Takie pomysły już wdrożyliśmy w Collegium Civitas jako pierwsi w Polsce. Gra mobilizuje do aktywności. Podczas gry adrenalina stymuluje nasz mózg do walki z przeciwnościami. Dlatego nasi studenci grają w gry dla liderów. Tak samo dziś do kształcenia podchodzą najlepsze światowe uniwersytety. Biznes to rywalizacja, walka, ale też partnerstwo. Wszystko to można sprawdzić właśnie w grach kompetencyjnych. Po jej ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje kompleksowy raport nt. swoich predyspozycji. Warto grać! Dlatego sala Collegium Civitas i Pracowni Gier Szkoleniowych była pełna… bardzo inteligentnych graczy.

To świetne narzędzie, które pozwala liderom doskonalić swoje umiejętności przywódcze w stresującej symulacji. Prawie jak podczas podejmowania decyzji, od których zależy utrata lub pozyskanie kontraktu.

Podczas warsztatu nasi eksperci tłumaczyli, jak uczyć się przez doświadczenie, jak angażować wszystkich członków zespołu do osiągnięcia wspólnych celów.

– Jesteśmy uczelnią przyjazną młodym przedsiębiorcom. Warto też zauważyć, że jako jedyna w Polsce uczelnia, oferujemy swoim studentom sprawdzenie swoich umiejętności miękkich za pośrednictwem gry kompetencyjnej Pracowni Gier Szkoleniowych. Dzięki grze online studenci Collegium Civitas uzyskują analizę swoich kompetencji i poznają swoje mocne strony. – mówi Zofia Telakowska, współautorka wraz z dr Małgorzatą Baran, programu Zarządzania w Collegium Civitas.

Siódma edycja konferencji naukowej TEDx (na licencji TED: Technology, Entertainment, Design) cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Collegium Civitas – więcej niż studia!

fb tedex