III edycja konkursu Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej

Udostępnij strone

11.08.2015

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, którego celem jest wspieranie twórczości dziennikarskiej i pisarskiej.

Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: za najlepszy materiał dziennikarski (wywiad/reportaż), najlepszą książkę z obszaru literatury faktu, stypendium dla młodego autora oraz za działalność publiczną.

Misją konkursu Nagroda „Newsweeka” imienia Teresy Torańskiej jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich. Jego patronem jest Teresa Torańska, wybitna dziennikarka, reporterka i pisarka, autorka bestsellera „Oni”, która zasłynęła przede wszystkich ze świetnych wywiadów.

Na wzór lat ubiegłych Kapituła konkursu przyzna nagrody w czterech kategoriach: najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu; najlepsza książka z zakresu literatury faktu; za działalność społeczną oraz, w formie stypendium, dla utalentowanej dziennikarsko młodzieży. Podstawą udziału w konkursie jest nadesłanie swojej pracy, która ukazała się w okresie od 1.10.2014 – 30.09.2015.

Zgłoszenia do Nagrody można nadsyłać do 30. września br.

Fundacja im. Teresy Torańskiej ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa
z dopiskiem:
„Konkurs – Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej”
lub za pomocą strony
www.fundacjatoranskiej.pl.

Kliknij: Zaproszenie do udziału w konkursie_Uczelnia

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 22 listopada br. podczas uroczystej gali.

Toranska_Facebook_post_z datą

 

Teresa Torańska – dziennikarka, publicystka, pisarka. Autorka światowego bestsellera „Oni” – unikalnych wywiadów z byłymi komunistycznymi decydentami i dygnitarzami oraz wielu innych książek zawierających rozmowy z postaciami polskiej sceny politycznej i kulturalnej. Niepowtarzalna, ekscentryczna, doskonała w swoim zawodzie, stanowiąca wzór dla pokolenia dziennikarzy. Laureatka wielu nagród, odznaczona pośmiertnie przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego dziennikarstwa i szczególne osiągnięcia w pracy publicystycznej upowszechniającej wiedzę o najnowszej historii Polski”.

torańska