Hongkong Culture Festival w Collegium Civitas

Udostępnij strone

27.01.2020

21 i 22 stycznia Collegium Civitas odwiedziła grupa 30 studentów z Hong Kong College of Technology. Studenci naszej uczelni i studenci z Hongkongu opowiadali o macierzystych uczelniach, a także dzielili się informacjami na temat swoich krajów i kultur.

Pierwszego dnia studenci z Hong Kong College of Technology spotkali się z rektorem Collegium Civitas, prof. Stanisławem Mockiem, prorektor ds. międzynarodowych dr Katarzyną Maniszewską i prorektorem ds. studenckich dr. Pawłem Maranowskim, a także zwiedzili naszą uczelnię.

Z kolei drugiego dnia nasi goście zorganizowali Hongkong Culture Festival/Festiwal Kultury Hongkongu dla studentów i pracowników Collegium Civitas. Przygotowali poczęstunek złożony z typowych potraw kuchni Hongkongu, opowiadali także o swoich zwyczajach i specyfice języka kantońskiego.

Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania kultur, a także do nawiązania cennych znajomości i wymiany wiedzy oraz doświadczenia, zarówno dla studentów Collegium Civitas, jak i dla gości z Hongkongu.